Антиалкогольна кампанія в Росії провалилася: горілку продають з вікон і через sms

Запроваджений у регіонах РФ нічний "сухий закон" на практиці не діє: росіяни знайшли безліч способів не відмовляти собі у зайвій пляшці.

Антиалкогольна кампанія в Росії, яка була розпочата за ініціативою президента Дмитра Мєдвєдєва, ризикує стати провальною.

Як пишуть російські ЗМІ, обмеження на продаж спиртних напоїв в регіонах (до 23:00) не тільки не дали бажаного результату, але й сприяли розвитку тіньового ринку алкогольної продукції.

Так, за даними "Російської газети", у Тулі горілку не тільки можна, але навіть дешевше придбати уночі у "тітки Чари" – так місцеві охрестили підпільних торговців алкоголем. Знайти точку, де торгують лівим товаром, як з'ясували журналісти, не надто складно. Півлітра коштує від 30 рублів. Ще дешевше можна купити самогон.

Така ж ситуація у Ростові-на-Дону. Причому пляшки видають клієнтам просто з вікон будинків, з перших поверхів. Даних про закриття подібних точок і притягнення бабусь, які торгують спиртним, до відповідальності, практично немає. Мешканці кажуть, що навіть дільничні інспектори "закривають на це очі".

У Якутії міцний алкоголь навіть у ресторанах заборонено продавати з 20.00 до 14.00 наступного дня. Тож люди виходять зі становища легко – замовляють заздалегідь стільки, скільки, на їхню думку, зможуть випити. Заборонити вживати те, за що вже сплачено, ніхто не може.

Розповсюджувачами алкоголю у російських регіонах є й багато таксистів. По-перше, багато з них знають місця у прилеглих селах, де женуть самогон. По-друге, в багатьох "у бардачку" захована пляшка-друга, які водій і продає за подвійну ціну.

Інтернет, мобільний зв'язок теж залучені в справу забезпечення спиртним. Нещодавно на мобільні телефони Ульяновська стала приходити SMS-розсилка: "Алкоголь цілодобово". Замовлене по телефону спиртне доставляє кур'єр.

А в Казані продавці зробили ставку на Інтернет. Набираєш в пошуковику "горілка на дом" і отримуєш на вибір посилання компаній, що займаються цілодобовою доставкою їжі. Відкриваєш першу-ліпшу - і одразу випливає сторінка меню із закусками. Тут можна знайти і креветки до пива, і огірочки до горілочки. Щоправда, найменувань самих спиртних напоїв і розцінок немає, але обізнані люди стверджують, що до закусок привезуть будь-який алкоголь.

Досить пити
Влада РФ хоче вилікувати росіян від алкоголізму і діє за принципами СРСР
Нагадаємо, масштабна антиалкогольна кампанія в Росії розпочалася з ініціативи президента Дмитра Мєдвєдєва: в нього "захопило дух" від підрахунку, скільки в середньому росіяни випивають пляшок горілки.

Концепція кампанії згодом затвердив прем'єр Володимир Путін. У рамках цієї кампанії держава розраховувала за десять років більш ніж удвічі знизити рівень пияцтва в Росії і домогтися повного зникнення нелегального алкогольного ринку.

У низці міст запровадили "сухий закон" з 22.00-23.00 до 10 години ранку. Крім того, було введено цінове обмеження - стандартна пляшка з 1 січня 2010 року в легальному обороті не може коштувати дешевше 89 рублів.

До речі, приклад Росії вирішила наслідувати й Україна, де у великих містах намагаються запровадити заборони на продаж алкоголю вночі та заборонити продавати пиво у невеликих кіосках.

Читайте також:

У Ростові під гаслом "Росіяни не бухають" б'ють людей з пивом в руках

Росіяни випивають 150 млн літрів одеколону на рік

Росстат: росіяни поступово вимруть, якщо не змінять мізки

Пияцтво в Росії досягло рівня часів перебудови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: