Білл Клінтон оконфузився, переплутавши Чорногорію з Македонією

Екс-президент США заплутався у географії під час публічного виступу у Чорногорії, приуроченого до дня святкування незалежності країни.

Колишній президент США Білл Клінтон осоромився в неділю, 22 травня, під час публічного виступу в Чорногорії, переплутавши цю країну з колишньою югославською республікою Македонією, а також закликавши балканські країни "інтегруватися до Європи". Про це повідомили бєлградські ЗМІ.

Відзначимо, що візит Клінтона до Чорногорії був приурочений до святкування з нагоди п'ятирічного ювілею незалежності республіки, який відбувся 21 травня.

За участю колишнього президента США відбулося кілька заходів. Він прочитав лекцію в приватному університеті в місті Бар, на його честь було дано банкет для ділових людей, які могли потрапити сюди за внесок від 850 до 1,15 тисячі євро, а також виступив на присвяченій балканській проблематиці конференції в Будві.

Як повідомляється, саме на конференції з Балкан Клінтон зробив свої "ненаукові" заяви, які, не завадили йому зірвати оплески аудиторії, серед якої були присутні колишні президенти Хорватії і Словенії Степан Месич і Мілан Кучан, а також колишній чорногорський прем'єр Міло Джукановіч.

Свій виступ по балканській проблематиці Клінтон почав з детального огляду проблем захисту навколишнього середовища та економіки в Південній Америці. Потім він закликав країни Балканського півострова стати частиною Європи.

"Ми повинні продовжити шукати можливість інтеграції регіону до Європи, подолати межі через ЄС і НАТО", - заявив Клінтон.

Потім він торкнувся ситуації в Боснії і Герцеговині, порівняв проблеми етнічного, політичного і релігійного характеру, що виникли після розпаду Югославії, з нинішньою ситуацією на Близькому сході, а завершив виступ тим, що переплутав країну, де знаходиться, з іншою колишньою югославською республікою - Македонією.

"І Македонія, від природи якої дух захоплює, стане багатою. Не зіпсуйте її. Успіху і благослови вас господь", - сказав Клінтон.

Зазначимо, Чорногорія, найменша з республік колишньої Югославії вийшла з Державного союзу Сербії і Чорногорії в 2006 році.

Білл Клінтон, незважаючи на урочисту обстановку, що супроводжувала його візит, має серед населення Чорногорії та сусідньої Сербії дуже погану репутацію, оскільки очолював США, коли сили НАТО бомбили Югославію в 1999 році. Проти візиту Клінтона також виступив ряд чорногорських неурядових організацій.

Читайте також:

Українцям дозволили їздити в Чорногорію без віз

Конфуз в Італії: міністр оборони забув, хто такий Лукашенко (відео)

Янукович довго тренувався вимовляти "Бруней", щоб не оконфузитися

Перед Обамою зачинили двері Білого дому (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: