Британія дає зелене світло трансгенам

Великобританія має намір почати виробництво генно-модифікованих продуктів.

Британський уряд підтримав наміри фермерів і виробників їжі почати масове виробництво в країні генетично модифікованих продуктів, повідомила в понеділок британська газета "Гардіан".

"Генно-модифіковані продукти повертаються в Сполучене Королівство. Питання в тому, в якій формі вони повернуться, а не в тому, чи повернуться взагалі," - сказало газеті високопоставлене джерело в уряді. Проте співрозмовник не уточнив, які саме культури піддадуться дії генетичних технологій.

Спроби почати у Великобританії масове виробництво продуктів, що містять генно-модифіковані організми, в кінці 1990-х років викликали різку критику з боку громадськості. На цю тему висловлювалися не лише вчені й екологи, але і члени королівської сім'ї.

Тодішній міністр навколишнього середовища Майкл Мічер встановив мораторій на масове виробництво генно-модифікованих продуктів. Передбачалося, що заборона триватиме до тих пір, поки не буде доведена безпека трансгенної продукції.

У 1999 році перші випробування почалися в графстві Уїлтшир. У 2003 році вийшла доповідь про те, що деякі продукти потенційно небезпечні та що вигода від вирощування таких культур буде незначною.

Трансгенна пшениця (Фото: iab.ac.ru)
Генно-модифіковані продукти будуть потрібні для виробництва біопалива (Фото: iab.ac.ru)
У 2004 році уряд заявив, що жодної генно-модифікованої продукції у Великобританії в "осяжному майбутньому" вироблятися не буде. Лорд Пітер Мелчетт, один із керівників Soil Association - найбільшої у Великобританії компанії, що сертифікує сільськогосподарську продукцію, тоді сказав: "Це кінець виробництву генно-модифікованої продукції в Британії".

Цього разу міністри сподіваються, що громадськість прислухається до аргументів уряду, відзначає газета. Зокрема, урядовці заявляють про можливий брак їжі через стрімке зростання населення Землі.

"Можливість отримання посухостійких культур має величезне значення не лише для Великобританії, але і для інших країн. Той факт, що генетично модифіковані культури зможуть приносити більший урожай за менш сприятливих кліматичних умов, набуває більшого значення. Ми розуміємо, що нам потрібно буде годувати населення Землі, що стрімко зростає," - відзначає джерело.

Крім того, генно-модифіковані продукти будуть потрібні для виробництва біопалива. На думку міністрів, це допоможе запобігти глобальній зміні клімату.

"Ми абсолютно переконані, що генно-модифіковані продукти будуть поширені у Великобританії," - заявив, у свою чергу, голова Національної ради з біотехнологій у сільському господарстві Джуліан Літтл.

Він повідомив, що в даний час по всьому світу генно-модифіковані культури вирощують приблизно на 100 мільйонах гектарів землі.

Супротивники виробництва трансгенних продуктів, проте, вже звинуватили уряд у тому, що він ставить економічні інтереси вище за суспільні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: