Член "Аль-Каїди" допоміг знайти вибухівки на літаках США

Інформацію, яка вивела на виявлення вибухових пристроїв на двох вантажних літаках минулого тижня, спецслужби отримали від колишнього члена "Аль-Каїди".

ЦРУ довідалося про бомби на борту двох літаків, що вилітали з Ємену в США, завдяки колишньому члену Аль-Каїди і в'язневі Гуантанамо Джабру аль-Фаїфі.

Саудівець Джабр аль-Фаїфі здався владі королівства два тижні тому. До кінця 2006 року він перебував у в'язниці в Гуантанамо на Кубі, звідки після звільнення був відправлений до Саудівської Аравії на реабілітацію. Пройшовши необхідний курс, аль-Фаїфі повернувся до терористичної діяльності в Ємені, але незабаром розкаявся і зв'язався з єменською владою, яка передала його Ер-Ріяду.

Як повідомлялося, вибухові речовини PETN, заховані у картриджі принтерів, були виявлені 28 чи 29 жовтня в аеропортах Дубаю та центральної Англії. Пакунки з принтерами були відправлені з Ємену, місцем їх призначення значилися синагоги в Чикаго. При цьому в Дубаї бомба опинилася після того, як побувала на борту двох пасажирських літаків Qatar Airways і залишилася непоміченою.

Посилку переправили з єменської столиці Сана в Доху на борту лайнера Airbus A320, після чого доставили в Дубай іншим рейсом.

Qatar Airways заявила, що бомбу виявили тільки після отримання відповідної розвідувальної інформації. Яка в бомбі містилася вибухова речовина, було неможливо виявити за допомогою рентгенівських сканерів і спеціально навчених собак.

За підозрою у відправленні вибухових пристроїв затримали місцеву студентку, та пізніше з'ясувалося, що її документи були вкрадені. Двома основними організаторами невдалих терактів були названі американець єменського походження Анвар аль-Авлакі, якому раніше неофіційно присвоїли звання терориста номер один, і саудівець Ібрагім Хасан аль-Асир.

Після інциденту єменська влада прийняла рішення ввести перевірки всіх без винятку вантажів, які відправляються з країни повітрям.

З метою "максимізації безпеки" для перевірки вантажів будуть застосовуватися "незвичайні методи". У чому саме полягатиме їх незвичайність, агентство не пояснює.

Читайте також:

Єменські спецслужби відпустили підозрювану у спробі трьох терактів

Посилку з бомбою доставили в Дубай двома пасажирськими рейсами

Через підозрілі посилки на двох літаках у США в повітря підняли винищувачі

Знадені в літаках вибухівки є почерком "Аль-Каїди"

У посилках, відправлених літаком з Ємену до США, була вибухівка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: