Держдеп США: договір оренди військової бази "Манас" продовжений ще на рік

Оренду американської військової бази "Манас" в аеропорту під Бішкеком продовжили ще на рік.

Договір оренди американської військової бази "Манас" в аеропорту під Бішкеком, іменованої в даний час Центром транзитних перевезень, був продовжений ще на рік. Це підтвердили у прес-службі Держдепартаменту США.

Як відзначили в американському зовнішньополітичному відомстві, продовження договору оренди відбулося ще в липні. Проте публічно про це не оголошувалося ні у Вашингтоні, ні в Бішкеку.

Ув'язнений урядами США і Киргизії в липні 2009 року договір оренди розрахований на п'ять років, нагадали в Держдепартаменті. Тим не менше, уточнили там, "договір повинен продовжуватися кожен рік".

Таке перше щорічне продовження дії цього документа відбулося в середині літа, пояснили в прес-службі Держдепартаменту.

За її свідченням, Вашингтон "погодився платити 60 млн доларів на рік уряду Киргизії в якості компенсації за узгоджену двома сторонами матеріально-технічну підтримку" Центру транзитних перевезень.

База, що функціонує з кінця 2001 року, розташовується на території бішкекського міжнародного аеропорту. Дислоковані на ній 1,2 тисячі американських солдатів. Вона є найважливішим перевалочним пунктом США, що використовується для проведення операції в Афганістані.

Згідно з даними Міністерства оборони США, щомісяця через "Манас" до Афганістану і назад слідують 15 тисяч військовослужбовців сил коаліції і 500 тонн вантажів.

Підписаний у липні минулого року договір оренди передбачає можливість як автоматичного продовження на рік за відсутності заперечень сторін, так і дострокового розірвання.

Як повідомляв раніше помічник держсекретаря США зі зв'язків з громадськістю та пресою Філіп Кроулі, в останньому випадку повинно бути спрямоване "повідомлення за шість місяців".

Читайте також:

США відмовилися відкривати нові бази в Центральній Азії

США планують створити у Киргизії ще одну військову базу

США і Киргизія мають намір побудувати в республіці центр для спецназу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: