Уряд  Великобританії очолив Девід Кемерон

Після прийняття відставки Гордона Брауна Єлизаветою ІІ, прем'єр-міністром Великобританії став лідер британської Консервативної партії Девід Кемерон.

Лідер британської Консервативної партії Девід Кемерон у вівторок увечері прибув до Букінгемського палацу, де отримав дозвіл від королеви Єлизавети II сформувати новий уряд країни.

Кемерон прибув до палацу у сріблястому Ягуарі. Натовп його зустрів тріумфальними криками.

Аудієнція з королевою тривала кілька хвилин. Вона поставила лідеру "торі" питання "чи сформуєте Ви нову адміністрацію?", І в той момент, коли він відповів "так", він офіційно став новим прем'єром. Після цього зазвичай до зали запрошують дружину нового глави кабінету, і всі троє "ведуть невимушену бесіду".

Раніше Єлизавета прийняла відставку Гордона Брауна, який представляв Лейбористську партію. Він сам, його дружина і двоє синів вже залишили офіційну резиденцію прем'єр-міністра на Даунінг-стріт, 10 в Лондоні. Прощаючись, Браун повідомив, що йому сподобалася робота, і подякував співвітчизників. На Даунінг-стріт вже зібралися натовпи журналістів і прихильників Кемерона.

Нагадаємо, Кемерон став першим з 1997 року прем'єром-консерватором. Політик, якому зараз 43 роки, став також одним з наймолодших керівників кабінету в британській історії. Він на кілька місяців побив віковий рекорд Тоні Блера, який зайняв прем'єрський пост за кілька днів до свого 44-річчя.

Тим часом, поки не ясно, як розподіляться посади в новому уряді. Повідомлялося, що консерватори, не діставшись на виборах 20 мандатів до 326, необхідних для набуття більшістю в парламенті, ведуть переговори з ліберал-демократами, які посіли на виборах третє місце. Однак точної інформації про те, на яких умовах буде сформована коаліція, поки немає.

Як повідомлялося раніше, загальні парламентські вибори у Великобританії привели до створення в країні "підвішеного" парламенту, де жодна з провідних партій не має абсолютної більшості.

Найбільшу фракцію - 306 депутатів з 650 - в Палаті громад має Консервативна партія, другою за величиною стала Лейбористська партія - 258 депутатів, третє місце у ліберал-демократів - 57 народних обранців. Решта партій отримали 28 мандатів.

У сформованій ситуації провідні політичні сили почали переговори з питання можливого співробітництва для створення коаліційного уряду.

Читайте також:

Глава британського уряду Гордон Браун подав у відставку

У Британії провалилися переговори по уряду: Гордон Браун йде у відставку

Оприлюднені остаточні результати виборів у Великобританії

Переговори про новий уряд Британії вестиме нащадок українських аристократів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: