Дідом Леніна виявився єврей із Житомира

Як стверджують офіційні документи, Ленін був з бідної української родини та, згідно зі свідоцтвом про хрещення, був сином Мойсея Бланка, уродженця Житомира.

Громадськість вперше зможе побачити документи, які підтверджують чутки про єврейське походження Володимира Леніна.

"У країні, яка давно страждає від антисемітизму, подібне походження може бути більшим чорною плямою на репутації, особливо для засновника СРСР, перед яким продовжують схилятися багато людей похилого росіяни", - відзначає видання The Washington Post.

В Історичному музеї в Москві експонуються десятки нещодавно розсекречених документів.

"Серед них є лист старшої сестри Леніна, Анни Ульянової, в якому сказано, що їх дідусь по матері був український єврей, який прийняв християнство, щоб виїхати за межі смуги осілості і отримати вищу освіту", - наголошує видання.

Він був з бідної української родини та, згідно зі свідоцтвом про хрещення, був сином Мойсея Бланка, уродженця Житомира, написала Ульянова в 1932 році в листі до Сталіна.

Ганна Іллівна також написала, що Володимир Ілліч завжди був високої думки про євреїв, і висловила жаль, що факти про походження їх сім'ї стали відомі тільки після смерті Леніна.

Як відомо, у царській Росії багато євреїв вступили до лав більшовиків, щоб боротися з розгнузданим антисемітизмом, євреями були деякі лідери ВКП (б), коли вона взяла владу. Але Ленін ідентифікував себе виключно з росіянами, пише InoPressa.

"Короткий період популяризації єврейської культури, що почався при Леніні, обірвався на початку 1930-х, коли Сталін влаштував антисемітські чистки в лавах комуністів і задумав переселити всіх радянських євреїв в область на китайському кордоні", - говориться в статті.

Ганна Ульянова в листі попросила Сталіна оприлюднити відомості про єврейське коріння Леніна, щоб побороти зростання антисемітизму.

Відзначимо, що нещодавно вчені з'ясували, що Ленін помер від сифілісу, яким його заразила одна з паризьких повій в 1902 році - а зовсім не від інсульту, як стверджує офіційна доктрина.

Читайте також:

Помер останній нащадок сім'ї Леніна

Тіло Леніна намагалися продати в Інтернеті за 5 мільйонів

Європарламент попросив знищити Леніна у Франції

Кремль ще не вирішив, що робити з останками Леніна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: