Дочка-первісток принца Вільяма зможе стати королевою

У 300-річний закон збираються внести поправки, згідно з якими британську корону зможе успадкувати не тільки син, а й дочка принца Вільяма.

Успадковувати британську корону зможе не тільки син, а й дочка принца Вільяма і його майбутньої дружини Кейт Міддлтон, - якщо будуть прийняті відповідні поправки в законодавство, які розглядаються зараз Лондоном.

На сьогоднішній день Акт про престолонаслідування (або Акт укладення), прийнятий англійським парламентом в 1701 році, наділяє першочерговим правом на корону королівського нащадка чоловічої статі. Крім того, закон забороняє займати британський трон католикам.

Однак уряд країни підтвердив, що ще в 2007 році почалися роботи, спрямовані на внесення поправок в 300-річний закон. Правда, щоб такі зміни набули чинності, вони повинні бути проведені і в 15 країнах Співдружності (колишньої Британської співдружності націй), в яких главою держави (номінальною) досі є монарх Сполученого Королівства.

"Внесення поправок до Акту про укладення - складне і заплутане завдання, що вимагає уважного і вдумливого ставлення. Уряд визнає, що положення, що містяться в Акті, можуть вважатися дискримінаційними", - сказав з цього приводу представник кабінету міністрів.

"Розпочато дискусії з тими країнами Співдружності, які будуть безпосереднім чином залучені до змінених правил, але поки не було б правильним оприлюднити всі деталі", - додав представник уряду.

Ці коментарі збіглися із заявами депутата парламенту від опозиційної Лейбористської партії Кіта Ваза, який вважає, що Акт вимагає модернізації, з тим щоб британська монархія опинилася в одному ряду з іншими королівськими сім'ями сучасної Європи.

Ваз зазначив, що швидке весілля принца Вільяма і Кейт Міддлтон дає привід знову підняти це питання.

Читайте також:

Через вензель WC принцу Вільяму доведеться поміняти ім'я або наречену

Під час весілля принца Вільяма будуть порушені традиції

Весілля принца Вільяма відбудеться в квітні наступного року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: