Експерти оцінили впливовість Путіна і Мєдвєдєва: один із них втричі сильніший

Путін в три рази впливовіший, ніж Мєдвєдєв, оскільки контролює втричі більше грошей. Повертатися на місце президента Путіну не вигідно.

З проекту федерального бюджету на найближчі три роки, схваленого напередодні урядом РФ, випливає, що прем'єр-міністр Володимир Путін в три рази впливовіший, ніж президент Дмитро Мєдвєдєв, оскільки контролює в три рази більші фінансові потоки.

У наступному році з 9350 млрд рублів витрат федерального бюджету 9040 млрд рублів (96,7%) повинні бути витрачені через держпрограми. Ще 312 200 000 000 рублів (3,3% витрат) - так звані непрограмні витрати: на власне утримання відомств. Структури, безпосередньо підзвітні прем'єр-міністру, в наступному році отримають в своє розпорядження майже 7 трлн рублів бюджетних коштів. Підлеглі президента адмініструють тільки 2,14 трлн рублів. Причому ресурси прем'єрських структур рік від року зростатимуть, а президентських - падати. До 2013 року витрати бюджету перших повинні вирости майже до 7,5 трлн рублів, а других - знизитися до 1,8 трлн рублів.

Найбільш "забезпечений" міністр теж підкоряється прем'єру - це віце-прем'єр і міністр фінансів Олексій Кудрін. Його відомство наступного року розподілить 3900 млрд рублів - і далі за наростаючою: в 2012 році - майже 4,5 трлн рублів, а в 2013 - 4,8 трлн рублів.

Другий у рейтингу впливовості - міністр оборони Анатолій Сердюков. Далі йдуть міністр транспорту Ігор Левітін, глава МВС Рашид Нургалієв та міністр охорони здоров'я і соціального розвитку Тетяна Голікова.

Як пояснив науковий керівник Вищої школи економіки Євген Ясін, від того, якими ресурсами володіє відомство, яка здатність його керівника вибивати гроші з бюджету, залежить його впливовість. "Чим більша величина ресурсу, тим більше міністра поважають і люблять, тим краще всім його підлеглим. Це закон бюрократичної життя", - поділився колишній міністр.

Крім того, як пояснили експерти, впливовість чиновників залежить від того, на які ресурси вони можуть накладати або не накладати вето. За цією ознакою аналітики вважають другою після Путіна людиною в уряді першого віце-прем'єра Ігоря Шувалова.

Таким чином, відзначають експерти, нинішня ситуація розподілу влади для прем'єр-міністра дуже комфортна і дискусія про повернення набагато вигідніша Путіну, ніж саме повернення на посаду президента, необхідність якого в світлі цих даних неочевидна.

Читайте також:

Березовський назвав Мєдвєдєва "повним нулем"

Західні журналісти побачили, як Путін кришує Мєдвєдєва

Путін: моя участь у виборах президента залежатиме від ситуації в Росії

Мєдвєдєва звинуватили в спробі перетворити Росію в концтабір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: