Конституційний суд Туреччини розпустив партію курдів

У Туреччині розпустили Партію демократичного суспільства, яка захищає інтереси курдів через "загрозу цілісності держави".

Конституційний суд Туреччини після восьмигодинного засідання оголосив про розпуск Партії демократичного суспільства - основний партії, яка виступає на захист курдської меншості.

Рішення було прийнято одноголосно всіма 11 суддями. Суд розглянув позов генеральної прокуратури республіки, яка ініціювала розгляд відносно партії 16 листопада 2007 року.

"Партія стала осередком активності, що загрожує незалежності держави та її цілісності", - заявив голова конституційного суду Хасім Килич.

Конституційний суд мотивував своє рішення зв'язками партії з озброєними курдськими повстанцями, які домагаються створення незалежної курдської держави на населених ними землях.

Крім цього, 37 високопоставленим керівникам цієї партії, включаючи її лідера Ахмета Тюрка, відтепер заборонено займатися політичною діяльністю протягом п'яти років. Ахмет Тюрк і ще один політик, Айсель Тюглюк, вигнані з парламенту. Все майно партії перейде державі.

"Політична партія не має волю вихваляти дії або заяви, що мають відношення до тероризму і насильства. Політична партія повинна діяти відповідно до демократичних соціальними цінностями", - також сказав Килич.

Розпуск партії, що проіснувала чотири роки, є кроком назад на тлі зусиль із залучення прокурдської політиків в політичне життя Туреччини і може посилити напруженість у відносинах Анкари з курдами, які складають близько 20% населення Туреччини.

Туреччина бореться за включення в Європейський Союз, який, однак, дав зрозуміти, що турецькі закони, що дозволяють забороняти політичні партії, не відповідають європейським конвенцій про свободу зібрань. У той же час ЄС і США вважають Курдську робітничу партію терористичною організацією.

Лідер розігнаної партії Айсель Тюрк заявив, що "Туреччина не може вирішити цю проблему розгоном партій" і висловив надію, що коли-небудь країна знайде мир, і що цей процес буде занадто тривалим.

Нагадаємо, 11 грудня курдські повстанці на населеному ними південно-сході країни поранили трьох турецьких солдатів біля міста Семдіньлі. Кількома днями раніше в центральній Туреччині курди, влаштувавши засідку, вбили сімох солдатів.

Прихильники повстанців на південному сході влаштували акції протесту проти рішення конституційного суду: у місті Хаккарі, розташованому неподалік від кордону з Іраном і Іраком, вони закидали камінням будинки, де живуть сім'ї військовослужбовців, а також запалювали багаття. Поліція розганяла натовп водометами.

Читайте також:

В Туреччині відбулися масові сутички курдів з поліцією

Інтерпол затримав у Києві підозрюваного в тероризмі курда

Туреччина впише електронні адреси в документи всім громадянам

Туреччина готова збагачувати в себе іранський уран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: