Лівійські повстанці навчають новобранців по відеогрі Call of Duty

Опозиція Лівії, відчуваючи брак військової техніки, взяла на озброєння комп'ютерні ігри, сервіс Google Earth і "Компас" для iPhone.

Повстанці Лівії, які відчувають брак сучасного військового обладнання, взяли на озброєння цивільні комп'ютерні пристрої і програмне забезпечення.

Так, як розповіли представники лівійської опозиції західним журналістам, вони використовують комп'ютерну гру Call of Duty для навчання новобранців базовим навичкам ведення бою в міських умовах.

За їхніми словами, для цієї мети гра - шутер від першої особи - цілком підходить.

Іншою, більш важливою комп'ютерною програмою, яку вони застосовують для орієнтації на місцевості та виявлення позицій противника, є Google Earth - високоточна супутникова карта поверхні Землі. Завдяки цій програмі і таблиці дальності дії мінометів повстанці навчилися вираховувати координати артилерійських позицій супротивника і завдавати ударів.

Для більш точного наведення на ціль повстанці висилають вперед розвідників з біноклями і портативними комп'ютерами. Керує системою навідників колишній професор біології університету Місурата Мумаммад Граїсі. За його словами, метод уже довів свою ефективність.

Крім того, повстанці використовують програму "Компас" для iPhone щоб обчислювати кут між своїми позиціями і супротивником. Додаток, з'ясували вони, працює досить точно для того, щоб застосовуватися під час бойових дій.

В цілому, за словами супротивників Муаммара Каддафі, їм вдалося відстояти Місурату і відкинути урядові війська від міста завдяки власній винахідливості і вмінню пристосовуватися до мінливих умов. Однак не варто забувати, що з повітря їх прикриває авіація НАТО, яка завдає ударів по позиціях військ Каддафі.

До речі, НАТО також застосовує у війні в Лівії цивільні технології, зокрема, сервіс мікроблогів Twitter. Військові Альянсу нещодавно визнали, що розвідка аналізує повідомлення з Twitter, оприлюднені дані перевіряються на достовірність, і, залежно від результату, можуть підказати армії чергові цілі для бомбардувань.

Читайте також:

НАТО розбомбило парламент Лівії

Каддафі пропонує 20 мільярдів доларів в обмін на перемир'я

НАТО обирає цілі в Лівії за допомогою Twitter

Міжнародний суд: Каддафі віддавав накази ґвалтувати жінок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: