Лукашенко: тільки ідіот може відмовитись від російської мови

Білоруський президент запевнив, що буде продовжувати політику паритету в державі двох мов, а також похвалився тим, що не створив "проблему російської мови".

Президент Білорусії пообіцяв наступного року зберегти в країні паритет двох мов - російської та білоруської.

"Я вважаю, що білоруси повинні вчитися тихо і спокійно розмовляти рідною білоруською мовою, але не відмовлятися від російської мови", - заявив Лукашенко.

Президент відзначив, що питання існування двох мов в Білорусії – російської та білоруської - вирішено "раз і назавжди".

"У всякому разі, поки я буду президентом", - підкреслив Лукашенко. "Це питання було вирішене на референдумі", - нагадав президент.

При цьому він підкреслив, що "мова - це та сфера, яка не терпить ніякої диктатури, але якщо прийнято рішення по мові, його потрібно виконувати".

"Мова - це тонка матерія, як релігія. Я уважно стежу за тим, що відбувається в цій сфері. Повинен із задоволенням сказати, що в республіці все більше і більше абітурієнтів прагнуть складати іспити на білоруською мовою", - підкреслив глава держави.

"Мене радує динаміка в тому, що все більше абітурієнтів здають не російську мову та літературу, а білоруську мову. Це тенденція спостерігається в провідних столичних вузах", - підкреслив глава держави. "Це добре - вони майбутня еліта, яка поведе суспільство за собою", - сказав Лукашенко.

Президент також повідомив, що його молодший син Микола любить рідну білоруську: "Він слухає в автомобілі Науменка (Яків Науменко - білоруський співак), "Сябрів", потім співає їх пісні білоруською мовою. Я цьому дуже радий".

Разом з тим Лукашенко підкреслив, що Білорусь не повинна відмовлятися від російської мови. "Тільки ідіот може відмовитися від російської мови. Вона важлива в науці. У медицині. Ми ще не придумали медичних термінів білоруською мовою, а ті, що придумали - страшно сказати".

"Коли мене і перший, і другий президенти Росії дякували за те, що ми у себе в країні не створили "проблему російської мови", як це відбулося в деяких інших державах, я завжди відповідав, що там душа нашого народу", - відзначив Лукашенко.

При цьому він підкреслив, що упереджене обговорення теми російської та білоруської мов в Білорусії "дивідендів нікому не принесе".

Як повідомлялося, Лукашенко не тільки давно є президентом білорусі, але й президентом Національного олімпійського комітету.

Як вважають місцеві ЗМІ, глава олімпійського комітету просто забув, що термін його повноважень на цій посаді закінчився, і ніхто в країні не вирішується йому про це нагадати. Члени олімпійського виконкому, швидше за все, просто бояться піднімати це питання, або соромляться.

Читайте також:

Лукашенко вже не президент, але білоруси бояться йому про це нагадати 

Лукашенко висилає з Білорусії до Росії своїх рецидивістів

Росія, Білорусь і Казахстан домовилися про єдиний економічний простір

У Білорусі впроваджують цензуру в інтернеті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: