Майже половина росіян вважає, що СРСР розвалив Горбачов

Згідно з результатами соціологічного дослідження, 42% росіян вважають, що саме Михайло Горбачов винен в розпаді Радянського Союзу.

42% громадян РФ вважають, що Михайло Горбачов зіграв ключову роль у розпаді Радянського Союзу.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД).

При цьому 37% росіян переконані, що СРСР все одно б розпався з об'єктивних причин, навіть у тому випадку, якщо б на місці Горбачова був інший політик.

73% опитаних не змогли оцінити позитивні моменти правління Горбачова. Інші ж найчастіше згадують його заслуги в реформуванні країни: впровадження демократичних свобод (10%), надання права на підприємницьку діяльність, закінчення холодної війни (5%).

Серед провалів першого і останнього радянського президента 31% росіян назвали розпад СРСР. Найбільш неоднозначними подіями епохи Горбачова, на думку росіян, є перебудова і антиалкогольна кампанія: одні вважають, що це досягнення його правління (по 4%), для інших же ці починання є неприємним спогадом про ті часи (4 і 7% відповідно).

Як відомо, в грудні 2010 року соціологічна група "Рейтинг" провела опитування, згідно з яким, 46% українців жалкують про розпад Радянського Союзу.

Згдіно з соціологічним дослідженням, ностальгію за СРСР відчувають більше жінки (49%), ніж чоловіки (42%); також більше жителі міст (48%), ніж сіл (40%); більше віруючі УПЦ МП (59%) і атеїсти (47%), ніж віруючі УПЦ КП (41%) і греко-католики (17%).

А також більше жалкують респонденти, для яких рідною є російська мова (57%), ніж респонденти, для яких рідною є українська (37%) або обидві мови (49%); більше росіяни за національністю (69%), ніж українці (43%).

Нагадаємо, 2 березня останній Генеральний секретар ЦК КПРС і єдиний президент СРСР Михайло Сергійович Горбачов відзначає свій 80-ий день народження.

Напередодні свого ювілею екс-президент СРСР порадив правлячому в РФ тандему поділитися владою з народом і не зазнаватися.

Читайте також:

Розсекречено дипломатичні документи про розпад СРСР

У ФРН знайшли фото-докази нових злочинів вермахту на території СРСР

Розсекречені документи: за незалежність Литви Горбачов вимагав "відступні"

Горбачов виступив за поховання тіла Леніна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: