Муаммар Каддафі закликав до джихаду проти Швейцарії

Між Лівією та Швейцарією знову загострились стосунки.

Муамар Каддафі
Guardian
Лівійський лідер Муаммар Каддафі закликав до джихаду проти Швейцарії через введеного в країні в 2009 році заборони на будівництво мінаретів.

За інформацією Reuters, Каддафі в ході свого виступу, присвяченого дню народження пророка Мухаммеда, назвав Швейцарію "державою народів, і непристойності, що руйнують мечеті". Він охарактеризував мусульман, які співпрацюють зі швейцарським державою, як відступників і супротивників Мухаммеда, Аллаха і Корану. Каддафі також заявив, що боротьба проти "Швейцарії, сіонізму та іноземної агресії" не може вважатися тероризмом на відміну від дій таких організацій як "Аль-Каїда".

Священною війною Муаммар Каддафі закликав відповісти на заборону будівництва в Швейцарії мінаретів. Відповідний закон був прийнятий в країні за підсумками референдуму, що пройшов в листопаді 2009 року. Проти заборони виступив як уряд Швейцарії, так і численні міжнародні організації.

Протистояння між Швейцарією і Лівією триває з 2008 року. Тоді в Женеві був затриманий син лівійського лідера Ганнібал Каддафі з дружиною. Вони звинувачувалися у побитті двох покоївок. Тріполі у відповідь на арешт Ганнібала Каддафі запровадив жорсткі санкції відносно швейцарських компаній, а також заборонив в'їзд громадян країни на територію Лівії. Тоді ж у Лівії були заарештовані два швейцарських бізнесмена за звинуваченнями у порушенні міграційного законодавства і ухиленні від сплати податків.

Переслідування Каддафі-молодшого швейцарськими правоохоронними органами було припинено після того, як Лівія виплатила компенсацію постраждалим. У серпні 2009 Берн попросив вибачення у лівійської сторони за арешт Ганнібала Каддафі, після чого відносини двох країн на деякий час прийшли до норми. Наприкінці року конфлікт розгорівся з новою силою у зв'язку зі справою двох заарештованих раніше швейцарців, яких утримувала лівійська сторона.

Швейцарія на початку 2010 року склала "чорний список" лівійських громадян, яким заборонено в'їзд в країну. У списку, окрім інших, виявився Муаммар Каддафі, члени його сім'ї, а також вищі державні чиновники країни. Лівія 15 лютого відповіла на це повною забороною на в'їзд до країни для громадян країн Шенгенської зони.

Читайте також:

Лівія закрила громадянам Євросоюзу в'їзд до країни

Каддафі вибачився за вбивство громадянки Великобританії

Росія добудує завод з виробництва автоматів Калашникова в Лівії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: