Науру визнала незалежність Абхазії

В Сухумі підписано угоду про встановлення дипломатичних відносин між міністерствами закордонних справ Абхазії і республіки Науру.

У вівторок, 15 грудня в Сухумі було підписано угоду про встановлення дипломатичних відносин між міністерствами закордонних справ Абхазії і республіки Науру.

Підписи під документом поставили глава МЗС Абхазії Сергій Шамба і міністр закордонних справ, зовнішньої торгівлі і фінансів Науру Кірен Кеке.

"Ми сподіваємося на те, що встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами допоможе встановленню стабільності і миру. Я сподіваюся, що інші країни візьмуть з нас приклад і також визнають незалежність Абхазії", - сказав Кеке журналістам після церемонії підписання.

Глава МЗС Абхазії Сергій Шамба заявив, що підписання угоди про дипломатичні відносини означає визнання незалежності держави.

Республіка Науру - карликова держава на однойменному кораловому острові в Тихому океані з населенням 14 тис. людей. Незалежність проголосила в 1968 році, з 1999 року - член ООН. Науру є найменшою республікою в світі і єдиною державою без офіційної столиці.

Напередодні повідомлялося, що Кірен Кеке в суботу побував у Південній Осетії, де заявив про готовність його країни визнати Південну Осетію. Видання відзначало, що в Цхінвалі Кеке прибув з Москви, де на зустрічі з главою МЗС Сергієм Лавровим мова йшла про можливість надання Росією гуманітарної допомоги Науру в розмірі 50 мільйонів доларів.

Науру ще восени висловило готовність визнати незалежність Абхазії і Південної Осетії за умови активної участі Росії у міжнародній конференції донорів цього одного з найбідніших держав світу, яка пройшла в Науру 14-15 листопада.

Нагадаємо, 30 жовтня під час офіційного візиту до Москви Рафаель Корреа заявив, що Еквадор готовий розглянути питання про визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, якщо отримає відповідні офіційні прохання.

Досі незалежність Абхазії і Південної Осетії визнавали три країни. 26 серпня 2008 республіки визнала Росія, а 5 вересня того ж року прикладом Москви пішла Нікарагуа. 10 вересня цього року про визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії оголосив президент Венесуели Уго Чавес.

Читайте також:

Росія заплатить 50 млн дол. Науру за визнання Абхазії і Південної Осетії

Сергій Багапш переміг на виборах президента Абхазії

Тимошенко поклялася не визнавати незалежність Абхазії та Південної Осетії

Президент Абхазії запевнив Росію, що не ввійде до її складу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: