Обама знявся у програмі "Руйнівники легенд", зацікавившись "променями смерті"

У США Барак Обама знявся у передачі телеканалу Discovery "Руйнівники легенд", автори якої перевіряють усталені наукові та псевдонаукові теорії дослідним шляхом.

Президент США Барак Обама знявся у передачі телеканалу Discovery "Руйнівники легенд" (Mythbusters), автори якої перевіряють усталені наукові та псевдонаукові теорії дослідним шляхом. Глава держави поскаржився, що за час зйомок йому не довелося нічого підірвати.

У США випуск передачі продемонструють 8 грудня, а зйомки за участю президента пройшли у липні. Барак Обама запропонував організаторам передачі змоделювати "промінь смерті" - нібито винайдений грецьким ученим Архімедом спосіб підпалювати ворожі кораблі з допомогою відбитих гігантськими дзеркалами сонячних променів.

"Сьогодні я можу оголосити, що записав свій візит на це шоу, хоча мені не довелося нічого підривати. Я був трошки засмучений цим", - сказав Обама на молодіжній науковій виставці, що проходила в Білому домі.

Міф про "промені смерті" Архімеда вже розвінчали у попередніх випусках передачах, змоделювавши сонячні дзеркала і використавши відбите ними світло на моделях кораблів. Однак глядачі не задовольнилися таким спростуванням, відзначають продюсери, і постійно просять ведучих Едама Севедж і Джемі Хайнеман ще раз протестувати міф в інших умовах.

Ведучі змайстрували велике дзеркало з окремих фрагментів, створивши умови, за яких відбитий ними сонячний промінь повинен був теоретично досягти температури приблизно в 600 градусів. Але в реальності температура склала всього 200-280 градусів, і спалити модель корабля Севедж і Хайнеманн не вдалося.

Незважаючи на невдачу, викривачі міфів на прохання глядацької аудиторії зняли ще один випуск на цю ж тему, надавши можливість протестувати метод Архімеда вже телеглядачам, які зголосилися взяти в ньому участь.

Севедж розповів: "У цьому епізоді нас запрошують у Білий дім, і президент просить нас відповісти на це питання раз і назавжди. Ми взялися за цю справу і, повернувшись, розповіли йому, як виконали завдання. Ініціатива виходила з Білого дому, який взяв до уваги нашу популярність і наші зв'язки в середовищі молоді та у наукових колах".

Рішення президента попрацювати разом з "Руйнівниками легенд" не залишили без уваги його політичні супротивники. Республіканці заявили, що їм належить зруйнувати три міфи: що план президента з антикризового стимулювання економіки спрацював, що його реформа охорони здоров'я виявилася успішною, і що його команда стала чесною та відкритою в історії.

Читайте також:

Барака Обаму зобразили у вигляді терориста-смертника, гомосексуаліста і бандита

Німецькому зоопарку заборонили називати мавпу Обамою

Обаму зобразили у вигляді мертвого шимпанзе

Рекламу морозива з образом Обами визнали расистською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: