Російська шпигунка, яка у США була домогосподаркою, влаштувалася на роботу в "Транснефть"

Радником президента "Транснефти" стала колишня розвідниця Наталія Куцик, яку було вислано зі США минулого року.

З кінця минулого року радником із зовнішньоекономічних питань президента "Транснефти" є колишня співробітниця служби зовнішньої розвідки, вислана минулого року зі США, Наталія Куцик. На цю посаду Куцик була запрошена у грудні.

"Кваліфікація, знання і досвід Куцик Наталії Петрівни будуть затребувані в "Транснефти", вона працює на своєму місці", - заявив Токарєв.

При цьому глава "Транснефти" спростував інформацію, що його радником призначена Наталя Переверзєва, учасниця шпигунського скандалу, що вибухнув минулого літа між РФ і США.

"У мене є радник, якого звуть Наталя Петрівна Куцик, а Переверзєвої Наталії Петрівни немає", - сказав він.

Газета "Комерсант" раніше з посиланням на джерела, близькі до "Транснефти", повідомляла, що з грудня радником президента компанії з зовнішньоекономічних зв'язків працює Наталя Переверзєва - учасниця гучного шпигунського скандалу.

Також джерело в апараті віце-прем'єра РФ Ігоря Сечіна, який колись і сам мав відношення до силових структур, говорить, що нічого дивного в призначеннях фігурантів шпигунського скандалу в держкомпанії немає. "Вони відмінно робили свою роботу, ними треба пишатися, і вони цілком заслуговують свої призначення", - говорить він. Він не виключив, що й інші шпигуни будуть призначені на аналогічні посади в держкомпаніях.

Нагадаємо, Переверзєва проживала в США під ім'ям Патриції Міллз і була в серед росіян, звинувачених американською владою в шпигунстві. Вона була в числі 11 росіян, затриманих в липні 2010 року за шпигунство.

Чим конкретно в США займалася Патриція Міллз і її чоловік Майкл Зотоллі (Михайло Куцик), невідомо. Вони були затримані на початку липня в Арлінгтоні (штат Вашингтон), де проживали разом зі своїми малолітніми дітьми. При арешті у них були вилучені підроблені паспорти і 100 тисяч доларів готівкою, які зберігалися в осередку місцевого банку.

У суді Патриція Міллз і Майкл Зотоллі першими з інших затриманих зізналися, що їхні справжні імена Наталя Переверзєва і Михайло Куцик і що в Росії проживають їхні родичі.

Згідно з повідомленнями у світовій пресі, Куцик переїхав до США в 2001 році, а Переверзєва - у 2003-му. Спочатку вони проживали в Сіетлі і вчилися в університеті Вашингтона.

Куцик встиг попрацювати в різних місцях - бухгалтером у телекомунікаційній компанії, продавцем автомобілів, а Переверзєва займалася вихованням сина. У Арлінгтон сім'я переїхала після того, як Куцик втратив роботу.

Влада США звинуватила подружжя в тому, що вони займалися розвідувальною діяльністю на користь Росії, як мінімум з 2004 року.

В кінці червня 2010 року 11 громадян РФ були затримані в США за підозрою в розвідувальній діяльності. У липні їх обміняли в віденському аеропорту на чотирьох росіян, засуджених раніше в РФ за шпигунство і переданих тепер Заходу.

Раніше інша учасниця шпигунського скандалу Анна Чапман була працевлаштована у банку, а також стала ведучою телевізійної програми "Таємниці світу з Анною Чапман".

Читайте також:

Шпигунка Анна Чапман видасть Росії всі таємниці світу

Скандальна шпигунка Анна Чапман знайшла нову роботу

"Російська шпигунка" Ганна Ферманова постала перед судом у США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: