Росіяни в Інтернеті розкритикували підсумки путінського 10-річчя

У Росії популяризують в інтернеті  доповідь "Путін. Підсумки. 10 років", де чітко, логічно і наочно показано різницю між заявами та обіцянками Путіна і тим, що відбувається насправді.

Доповідь співголови опозиційного руху "Солідарність" Бориса Нємцова та економіста Володимира Мілова "Путін. Підсумки. 10 років" популяризують в інтернеті за допомогою відеороликів, де дуже чітко, логічно і наочно показано різницю між заявами та обіцянками Путіна і тим, що відбувається насправді. Документальні міні-фільми тривалістю близько п'яти хвилин змонтував член "Солідарності" Леонід Мартинюк. Перший з'явився ще в кінці серпня, другий - 6 жовтня. За кількістю переглядів він вибився в лідери російського YouTube.

Друга частина названа "Країна кричущої нерівності" і висвітлює три основні моменти - соціальну нерівність, міжрегіональну нерівність і взаємини олігархів з владою. У фільмі наголошується, що в кінці 1990-х років різниця між найнижчими та найвищими доходами населення становила 13-14 разів. А з 2000 року цей показник зріс майже до 17 разів - тобто, більш ніж на 20%. При цьому 20 мільйонів росіян перебувають за межею бідності.

Також в рази відрізняється середньомісячна зарплата в регіонах. Так, наприклад, вчитель у Брянській області в середньому отримує 7900 рублів, а такий самий вчитель в Москві - 32000. (Один з жителів Брянської області в коментарях поправив: у них вчителі отримують майже вдвічі менше названої суми - 4 з невеликим тисячі рублів).

Що стосується олігархів, то, незважаючи на заяви Путіна про те, що влада і гроші повинні співіснувати роздільно, в реальності спостерігається прямо протилежна картина. У путінській системі багатіють його друзі і партнери по "бізнесу", вказує автор. Він наводить дані, згідно з якими в 1999-2000 роках, за даними журналу Forbes, в Росії не було жодного мільярдера, а в 2010 році вже 62 людини.

У лідерах - Роман Абрамович, що отримав в кризу від Путіна 13,7 мільярда доларів державних грошей за "Сибнефть". У той час як Ходорковський сидить у в'язниці, Абрамович продовжує збільшувати свою колекцію дорогих яхт, автомобілів і особняків, підкреслюється у фільмі.

У списку доларових мільярдерів - близькі друзі Путіна, які до його приходу до влади були ніким: колишній товариш по службі Геннадій Тимченко (1,9 млрд), друг дитинства і спаринг-партнер по дзюдо Аркадій Ротенберг і його брат Борис (1,4 млрд), бізнес-партнер з початку 1990-х Юрій Ковальчук (0,95 млрд), перераховується в ролику.

У поясненнях до фільму автор наводить безліч посилань на джерела інформації, яка була ним використана при підготовці матеріалу.

Першу частину фільму, яка з'явилася в серпні, подивилися вже десятки тисяч людей. Вона називається "Злочинна бездіяльність" і розповідає про те, як населення вбивають пияцтво, куріння і наркоманія, з якими Путін також обіцяв посилено боротися. Притому, що в 2002 році Путін створив нове відомство, відповідальне за боротьбу з розповсюдженням наркотиків, - Держнаркоконтроль, за кількістю наркоманів Росія випереджає країни Євросоюзу в 5-8 разів. А за споживанням важких наркотиків займає одне з перших місць у світі, вказує автор.

Фільми викликали полеміку серед глядачів. Одні пишуть, що такими наочними прикладами треба частіше показувати народу реальні підсумки дій або бездіяльності влади. Інші урезонювати, що не можна звинувачувати в усьому лише державу - вона не може змусити алкоголіків не пити, а ледачих працювати. Треті погоджуються, що такі фільми потрібні, але дорікають опозиціонерам у тому, що вони обмежуються лише критикою, не пропонуючи нічого натомість.

Доповідь Нємцова і Мілова "Путін. Підсумки. 10 років" - це друга за останні три роки спроба опозиції оцінити роль Володимира Путіна в російській політиці. Перший проект вийшов в лютому 2008 року під назвою "Путін. Підсумки". Його тираж був всього 5 тисяч екземплярів, а розповсюджувався він в основному в інтернеті. На відміну від першої, доповідь "Путін. Підсумки. 10 років" розрахована на більш масового читача: він виданий накладом в 1 млн екземплярів і вже поширюється не тільки в Москві та Санкт-Петербурзі, а й по всій країні.

Презентація доповіді пройшла 14 червня в Центральному будинку художника в рамках П'ятого Московського міжнародного відкритого книжкового фестивалю. Спочатку його поширювали в столиці біля метро, потім стали влаштовувати презентації в інших містах країни. При цьому міліція регулярно затримувала тираж доповіді - так було, зокрема, в Петербурзі та Мурманську.

У вересні минулого року Борис Нємцов представив аналогічне дослідження про столичного мера Юрія Лужкова, а в квітні нинішнього поширив його другу частину.

Читайте також:

Студентки журфаку підготували Путіну календар з провокаційними питаннями

Путін розповів Україні, які податки їй потрібні

Захід про відставку Лужкова: Мєдвєдєв діє, як Путін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: