Світ вшановує пам'ять жертв Голокосту

Світ вшановує пам'ять шести мільйонів людей, яких знищили у 1933 - 1945 роках лише за приналежність до єврейської нації.

Світ вшановує жертв Голокосту_2
AFP
Світ вшановує жертв Голокосту
27 січня світ вшановує жертв Голокосту. У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 60/7 щодо призначення 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Цей день – 27 січня був обраний тому, що саме в цей день найбільший нацистський табір смерті в Освенцимі-Біркенау в Польщі був звільнений Радянською Армією в 1945 році.

У цей день в Освенцимі президенти Німеччини і Польщі Крістіан Вульф і Броніслав Коморовський разом з людьми, які вижили в таборах смерті, вшанують пам'ять жертв нацистів.

Відзначимо, що прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху закликав світ вивчити уроки Голокосту і протидіяти Ірану, керівники якого намагаються заперечити геноцид євреїв під час Другої світової війни.

Виступаючи в середу в ізраїльському парламенті, Нетаньяху звинуватив "режим аятол" у розпалюванні нового геноциду щодо єврейського народу.

Нагадаємо, що президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад неодноразово і публічно називав Голокост "міфом".

Нагадаємо також, що Євросоюз підготував новий масштабний проект з вивчення Голокосту, який, на думку експертів, стане одним з найзначніших на цю тему. У нього вкладено сім мільйонів євро.

У проекті під назвою European Holocaust Research Infrastructure (EHRI) беруть участь 20 Інститутів вивчення Голокосту з 13 країн світу.

Головне завдання проекту полягає у створенні бази даних, в якій зберігалися б запису і спогади про Голокост з усіх європейських архівів.

У 1933 - 1945 роках війська фашистської Німеччини знищили близько 6 млн людей тільки за приналежність до єврейської нації. Така цифра зафіксована у вироках Нюрнберзького трибуналу.

Читайте також:

Європа витратить 7 млн євро на вивчення Голокосту

Історія з грифом "Секретно": Кухня антисемітизму від КГБ

У Полтаві на монументі Скорботної матері написали "Смерть жидам"

ВідеоСвіт вшановує пам'ять жертв Голокосту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: