Тонга проведе перші демократичні вибори

Парламентські вибори планують провести у Королівстві Тонга. Більшість членів парламенту вперше будуть обрані самими жителями держави.

У Королівстві Тонга 25 листопада пройдуть парламентські вибори, в ході яких більшість членів парламенту вперше будуть обрані самими жителями держави.

Громадяни Тонга виберуть 17 членів нового парламенту. Також до парламенту увійдуть дев'ять осіб, які традиційно обираються перами Королівства зі свого складу.

Раніше парламент формувався, по більшій частині, королем: він призначав 12 членів парламенту, в тому числі губернаторів архіпелагів Вавау і Хаапай. Дев'ять членів парламенту обиралися жителями країни, ще дев'ять - тонганскімі аристократами.

На минулих парламентських виборах найбільшу симпатію жителів Тонга отримав Рух за права людини і демократію, члени якого зайняли сім з дев'яти місць представників народу в парламенті.

Експерти вважають, що король Тонга Джордж Тупоу V погодився відмовитися від частини своєї влади в результаті тиску з боку демократичної опозиції та тонганців, які живуть за кордоном.

Офіційна форма правління в Королівстві Тонга - конституційна монархія. Конституція була дарована країні королем Джорджем Тупоу I в 1875 році. У конституції були проголошені свобода слова і норма права. Почасти завдяки їй Королівство протягом усього XIX століття залишалося єдиною незалежною острівноюо державою Океанії.

Протягом багатьох років активісти Руху за права людини і демократію піднімали питання про зловживання владою з боку монарха. Як повідомляли представники руху, деякі з його лідерів були заарештовані за фіктивними звинуваченнями.

У листопаді 2006 року з-під контролю вийшов продемократичних мітинг у столиці держави Нукуалофа, що призвело до спалення більшої частини центру міста. Метою натовпу були підприємства, власниками яких є король і прем'єр-міністр, проте вогонь поширився і на інші будівлі. Відновили порядок тонганські солдати, а також військові з Австралії та Нової Зеландії.

Читайте також:

Лідер опозиції М'янми Аун Сан Су Чжі після арешту зустрінеться з главою хунти

Білорусь не переконуватиме Росію у чесності виборів

Екс-президенту Тайваню та його дружині дали ще 19 років в'язниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: