Туреччина поширює чутки про витік радіації на АЕС Вірменії

Влада Вірменії спростовує чутки про можливий витік радіації на місцевій АЕС, про що раніше заявляла Туреччина.

Турецькі фахівці почали заміри радіаційного фону в прикордонних з Вірменією районах. Про це повідомляє РІА "Новости" з посиланням на турецький телеканал NTV. За його інформацією, це пов'язано з можливим витоком радіації, що нібито відбувся на Вірменській АЕС. За відомостями телекомпанії, експерти напередодні почали заміри радіаційного рівня в шести провінціях Східної та Південно-Східної Анатолії, три з яких знаходяться значно південніше кордону з Вірменією.

Міністерство енергетики і природних ресурсів Вірменії спростувало всі ці чутки.

"Ніякого витоку радіації немає. Міністерство енергетики і природних ресурсів Вірменії офіційно повідомляє, що Вірменська АЕС нормально функціонує, радіаційний фон знаходиться в допустимих межах", - заявила прес-секретар міністерства Лусіне Арутюнян.

Вірменська АЕС, єдина в регіоні, розташована біля міста Мецамор (приблизно в 30 кілометрах на південь від Єревана). АЕС було введено в дію в 1980 році і зупинено в березні 1989 року, після Cпітакського землетрусу в грудні 1988 року, що забрав життя 25 тисяч осіб. Повторно введена в дію в листопаді 1995 року у зв'язку з найгострішою енергетичною кризою в республіці.

Два енергоблоки станції оснащені російським реактором ВВЕР-440 першого покоління. Перший блок в даний час зупинений. Другий блок потужністю в 407,5 МВт виробляє в середньому від 40% до 50% всієї виробленої у Вірменії електроенергії. Згідно з оцінками експертів, станція може функціонувати до 2016 року.

Влада Вірменії збирається побудувати фактично нову станцію на місці існуючої.

Читайте також:

У Києві виявили радіоактивне сміття

Україна зароблятиме на Чорнобилі

На Дніпропетровщині знайшли місце, у кілька разів радіоактивніше за Чорнобиль

Французькі екологи прикували себе до потяга зі 123 тоннами ядерних відходів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: