У Данії випустили книгу карикатур на пророка Мухаммеда

У Данії скандальні карикатури на пророка Мухаммеда видали окремою книжкою. Її автор вже кілька років живе під охороною поліції.

У Данії знову надруковані карикатури на пророка Мухаммеда, цього разу - в книзі журналіста Флеммінга Розі "Тиранія мовчання", яка з'явилася на прилавках книжкових магазинів країни.

Поява книги приурочена до п'ятої річниці з моменту першої публікації в газеті Jyllands-Posten цих 12 малюнків, які викликали хвилю обурення в мусульманському світі.

Особливий гнів викликала карикатура данського художника Курта Вестергора, яка зображала пророка в тюрбані у вигляді атомної бомби із запаленим гнітом.

З метою "запобігання нових конфронтацій" глава датської дипломатії Лене Есперсен прийняла в середу послів 17 мусульманських країн. У бесіді з ними вона підкреслила, що в Данії діє свобода слова, і кожен має право публікувати книги, якщо їхній зміст не порушує закону.

Автор книги - Флеммінг Розі, який у 2005 році був редактором розділу культури в Jyllands-Posten і дав "зелене світло" публікації карикатур. Вже кілька років він живе під охороною поліції. На прес-конференції журналіст, що "заборона на релігійну сатиру ґрунтується на принципі - "Ви поважаєте мої табу, а я - ваші" і веде до гнітючого мовчання".

Рада мусульманських громад Данії поширила прес-реліз, в якому йдеться, що "книга - справа рук лише однієї людини, і населення Данії не може нести за неї відповідальність". Рада закликала мусульман "проявити спокій і холоднокровність".

Нагадаємо, після публікації карикатур 5 років тому, Данія стала одним з об'єктів пильної уваги з боку ісламських терористів. Нещодавно данська поліція затримала трьох осіб, яких підозрюють у підготовці теракту, спрямованого проти газети Jyllands-Posten – тієї самої, що опублікувала карикатури.

Читайте також:

У Данії заарештували терористів "Аль-Каїди", які готували вибухи в метро

Меркель нагородила художника, який малював карикатури на Мухаммеда

У Швеції виставили плакати з голим пророком Мухаммедом

Корейська газета опублікувала цинічні карикатури на теракти в Москві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: