У Китаї розстріляні два віце-мера, один з яких витрачав хабарі на коханок

Один із страчених чиновників витрачав державні гроші на десяток коханок, а інший - перераховував гроші в компанію свого сина.

У Китаї страчено колишніх віце-мерів двох великих міст, які були засуджені за корупційні злочини. Смертний вирок привели у виконання щодо Сюй Майюна і Цзян Женьцзе.

Віце-мер міста Ханчжоу (провінція Чжецзян) Сюй був засуджений у березні 2011 року за хабарництво, казнокрадство та зловживання службовим становищем. Встановлено, що з 1995 по 2009 рік він отримав хабарів на загальну суму 160 мільйонів юанів (24,8 млн доларів). Крім того, чиновник незаконно привласнив державне майно на суму 53 млн юанів (8,2 млн доларів).

За даними китайських ЗМІ, загальна вартість майна Сюя, виявленого правоохоронними органами, становила понад 200 млн юанів (31 млн доларів), чиновник мав більше десятка коханок і володів численними об'єктами нерухомості. З будинку віце-мера вилучили мішок готівковки вагою 23 кілограми

Цзян Женьцзе, віце-мер Сучжоу (провінція Цзянсу), був засуджений до смерті судом міста Нанкіна в квітні 2008 року. Він визнаний винним в отриманні з 2001 по 2004 роки хабара в розмірі 108 600 000 юанів (16,8 млн доларів). За даними слідства, хабарі чиновник отримував в період, коли займався в адміністрації Сучжоу питання міського планування та будівельні роботи.

58-річний Цзян, уродженець провінції Хубей, був призначений заступником мера Сучжоу в лютому 2001 року. Він відповідав за міське планування, будівництво, транспорт, комунікації та забезпечення житлом. Він також займав пост президента будівельної компанії Suzhou Urban Construction Investment Co і був начальником управління будівництва швидкісного шосе Suzhou Express Road Construction Headquarters.

Наприкінці 2004 Цзяна Женьцзе, підозрюваного в корупції, зняли з усіх постів. Перевіркою його справи зайнялася дисциплінарна комісія парткому провінції Цзянсу.

У лютому 2005 року комісія встановила, що "на початку 2004 року Цзян Женьцзе, будучи заступником мера Сучжоу, підбурював генерального директора одного з міських держпідприємств перерахувати величезну суму на рахунок приватної компанії його сина в якості статутного капіталу".

Відповідно до існуючої в КНР практики, смертні вироки обом злочинцям були приведені у виконання після їх затвердження Верховним народним судом КНР.

Згідно зі статистикою Верховного народного суду КНР, в 2010 році за корупційні злочини в країні були засуджені 24000 406 чоловік, з них 5 тисяч 972 злочинця були засуджені до позбавлення волі на строк від п'яти років і більш важчих видів покарань.

Читайте також:

У Китаю знайшли 500 мільярдів доларів прихованих боргів

У Китаї передумали розстрілювати усіх, хто вкрав гроші

Кожен четвертий житель Землі за останній рік давав хабар

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: