У московському храмі моляться на ікону зі Сталіним

У самому центрі Москви, за два кроки від Кремля, у церкві висить ікона із зображенням кривавого тирана Йосипа Сталіна.

В одній з московських церков виявили ікону із зображенням одного з найкривавіших радянських вождів Йосипа Сталіна.

Мова йде про храм Святого Миколи, розташований у невеликому будинку між корпусами Російської державної бібліотеки. Приблизно за 10 метрів від входу у храмі висить ікона святої Матрони Московської, а поруч - зображення ключових моменти життя чудотвориці. На одному з таких зображень Матрона постає в компанії Сталіна.

Походження ікони журналістам з'ясувати не вдалося. У Патріархії заявили, що церква заперечує сам факт спілкування Матрони Московської з вождем СРСР. Працівники храму сказали, що нічого точно не знають, але "якщо вже цей епізод є на іконі, напевно, зустрічалася". Назвати автора ікони також ніхто не зміг.

"Ікону храму швидше за все подарували. У Покровського монастиря, де спочивають мощі святої Мотрони, багато іконописців. Всі вони щось роблять, пишуть нові ікони. Мабуть, хтось намалював Сталіна, ґрунтуючись на чутках, не знаючи справжнього стану речей", - припустив благочинний храмів Центрального округу отець Володимир.

Примітно, що ікона в Москві - не єдиний випадок, коли зображення "великого вождя" вивішується у російській церкві. У 2008 році пітерський священик отець Євстафій (Жаков) також помістив у своїй парафії ікону зі Сталіним. Тоді це викликало справжній скандал, через півроку ікону зняли, а батюшку розжалували з настоятелів. До речі, ікону священик забрав додому, де і повісив, а сталінізму не зрікся і досі.

Читайте також:

Один з найдавніших монастирів РПЦ звинуватили у катуваннях дітей

У Донецьку продають чай "Сталін"

Син Хрущова: батько якось назвав Сталіна "Мудакашвілі"

У Китаї Мєдвєдєва прийняли як символ країни, що дала світу сталінізм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: