У Москві запропонували перенести пам'ятник Петру І

В.о. Москви Володимир Ресін запропонував перенести пам'ятника Петру I з насипу на злитті Москви-ріки і Обвідного каналу в інше місце.

Виконуючий обов'язки мера Москви Володимир Ресін на оперативній нараді у столичній адміністрації запропонував подумати про перенесення пам'ятника Петру I з насипу на злитті Москви-ріки і Обвідного каналу в інше місце. Про це повідомило джерело в міському керівництві.

Учасники наради спробували заперечити в.о. мера, зазначивши, що перенесення монумента роботи Зураба Церетелі "обійдеться в суму, на яку можна побудувати два дитячих садка". Однак Ресін у відповідь заявив, що "розумний вчиться на чужих помилках".

Офіційного підтвердження намірів столичної влади перемістити пам'ятник "В ознаменування 300-річчя російського флоту" поки немає.

Церетелієвський Петро був споруджений в 1997 році. Зовнішній вигляд пам'ятника та його значні розміри не раз піддавалися критиці з боку як фахівців, так і простих москвичів. Зокрема, дурній славі сприяли думки, що монумент є переробленою версією іншої роботи Церетелі, гігантської статуї Колумба, яку відмовилися прийняти в дар США.

Нову хвилю пропозицій прибрати пам'ятник спровокувала відставка мера Москви Юрія Лужкова, якого вважали прихильником творчості Церетелі. Зокрема, зробити це запропонували активісти руху "Архндзор", а член Громадської палати РФ галерист Марат Гельман сказав, що пам'ятник треба перенести з центру Москви "на Нарву, на Клязьмі, можна горизонтально покласти біля ЦДХ".

Після відставки Лужкова Ресін вже прийняв одне рішення, що стосується зовнішнього вигляду міста: він велів зупинити будівництво депозитарію для музеїв Московського Кремля на Боровицькій площі. Раніше представники громадськості скаржилися, що нова будівля зіпсує вигляд на Кремль і дім Пашкова.

Читайте також:

Петро I в рейтингу героїв України обійшов Бандеру

У Росії підірвали вже другий меморіал Вічному вогню

У Кременчуці збираються поставити пам'ятник Катерині ІІ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: