У Москві затримали лідерів опозиції

Омонівці "проводжають" в автобуси учасників акції на Тріумфальній площі, які зібралися на захист 31-ї статті Конституції щодо свободи мітингів. Серед затриманих - організатори акції.

У Москві співробітники правоохоронних органів затримали під час несанкціонованої акції на Тріумфальній площі в центрі міста організаторів "Маршу незгодних".

Про своє затримання повідомив член бюро "Солідарність" Ілля Яшин. "Я затриманий, перебуваю в автозаку на Тріумфальній площі. Зі мною вісім чоловік, включаючи Лимонова. Затримання проходять дуже жорстко. Зараз в автозаках знаходяться два-три десятки осіб. На площі, за попередньою оцінкою, зібралося близько тисячі осіб", - розповів Яшин.

Крім того, був затриманий представник руху "Лівий фронт" Костянтин Косякін. Він прийшов на площу і намагався дати інтерв'ю журналістам, після чого омонівці відвели його в автобус.

Також затриманий міліцією координатор "Лівого Фронту" Сергій Удальцов. Він встиг сказати журналістам, що в умовах, коли тотально порушуються права громадян на мирні збори, на свободу слова, коли прем'єр-міністр країни закликає співробітників міліції бити мирних громадян, як він висловився, дубинкою по голові - логічно, що реальної опозиції необхідно об'єднуватися.

"У зв'язку з цим розпочато процес створення опозиційної коаліції, яка добиватиметься реалізації нашого права на участь у виборах і на свободу зборів. І чим більше влада буде розганяти нас і затримувати - тим швидше опозиція самих різних поглядів буде об'єднуватися. Влада небезпечна - її пора міняти "- підсумував Удальцов.

Виступ Удальцова тривав не більше півхвилини, після чого на активістів "Лівого фронту" накинулися співробітники міліції і в жорсткій формі, б'ючи опозиціонерів палицями по ребрах, стали тягти в автозак, повідомляє "Лівий фронт".

Присутні на Тріумфальній площі прихильники опозиції скандують "Свободу, свободу". Ряд мітингувальників з плакатами та табличками "31", що з'явилися на оточений співробітниками правоохоронних органів площі, затримують і відправляють в мікроавтобуси, припарковані вздовж Тверської вулиці.

Натовп періодично намагається перекрити прохід на перетині Тріумфальної площі і Тверської вулиці, проте міліціонери відтісняють його до тротуару. Кілька громадян скандують політичні гасла.

Голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва, голова виконкому "Іншої Росії" Едуард Лімонов і представник "Лівого фронту" Косякін регулярно 31-го числа намагаються провести на Тріумфальній площі мітинг на захист 31-ї статті Конституції РФ, в якій йдеться про право проводити збори, мітинги і демонстрації. Однак вони завжди отримували відмову влади на проведення мітингу.

До маршів "незгодних" цього разу також приєдналися російські гей-активісти.

Напередодні в інтерв'ю російський прем'єр Володимир Путін фактично схвалив дії міліції, яка силою розганяє ці несанкціоновані акції. "Вони хочуть щось сказати. Критикувати владу. Ось у Лондоні визначили місце. Де не можна, б'ють дубиною по голові. Не можна? Прийшов? Отримай, тебе отоварити. І ніхто не обурюється!", - заявив прем'єр.

Він висловився в тому сенсі, що мотиви організаторів "Стратегії-31" не мають нічого спільного зі свободою зібрань: "Вони мають на меті сказати, що "нам дозволено те, що ми хочемо, і ми вас будемо провокувати на те, щоб ви нам дали дубиною по голові. І поливаючи себе червоною фарбою, говорити, що антинародна влада веде себе негідно і пригнічує права людини".

Читайте також:

Опозиція та геї вийдуть на "Акцію-31", попри слова Путіна про дубину

Путін порадив опозиції "стукаючи копитами, віддалятися у бік моря"

Російські геї приєдналися до мітингів "незгодних"

Проти міліції порушили справу за розгін опозиції у Петербурзі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: