У Нью-Йорку розпочала роботу 65-а сесія Генеральної Асамблеї ООН

Розпочала свою роботу 65-а сесія Генеральної Асамблеї ООН. Серед завдань - викорінення бідності і голоду, боротьба з хворобами, поліпшення екологічного стану нашої планети і багато інших.

У штаб-квартирі Об'єднаних Націй у Нью-Йорку розпочала свою роботу чергова - 65-а - сесія Генеральної Асамблеї ООН. Її головою був обраний колишній президент Швейцарії Йозеф Дейсі.

Виступаючи на відкритті, Дейсі вказав, що має намір докласти всіх зусиль для того, щоб робота сесії була ефективною. "Дуже часто доводиться чути думку, що ООН і її Генеральна Асамблея не володіють реальними можливостями, необхідною силою і є звичайною говорильнею. Але я сподіваюся, що 65-а сесія, що починається, продемонструє зворотне, - сказав Дейсі. - У нас є зобов'язання, які необхідно виконати".

За словами голови Генасамблеї ООН, "проблеми, які стоять перед міжнародним співтовариством, величезні і мають потребу в глобальному рішенні".

Говорячи про майбутній саміт по Цілях розвитку тисячоліття (ЦРТ), який відбудеться в рамках нової сесії Генасамблеї ООН, Йозеф Дейсі вказав, що ці завдання, серед яких - викорінення бідності і голоду, боротьба з хворобами, поліпшення екологічного стану нашої планети і багато інших, - досяжні. "Майбутній саміт повинен стати важливою віхою в оонівському році, і у нас немає права на провал", - додав він.

Саміт ООН, присвячений Цілям розвитку тисячоліття, відбудеться в штаб-квартирі Об'єднаних Націй в період з 20 по 22 вересня, до початку загальнополітичної дискусії, яка буде проходити з 23 по 30 вересня.

Як повідомив раніше Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, "очікується, що в саміті і загальнополітичній дискусії візьмуть участь 139 глав держав і урядів".

Делегацію Росії на саміті очолюватиме міністр закордонних справ Сергій Лавров.

Очікується, що з трибуни Генасамблеї ООН виступлять, в тому числі, президенти Бразилії, США, Ірану, Венесуели, Грузії, Казахстану, України, а також прем'єр Держради КНР і прем'єр-міністр Великобританії.

У своєму виступі президент України Віктор Янукович зробить основні акценти на темі ядерного роззброєння, боротьби з міжнародним тероризмом та глобального потепління.

Крім саміту з ЦРТ, в рамках 65-ї сесії Генасамблеї ООН і її загальнополітичної дискусії 24 вересня в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку пройде нарада високого рівня з питань активізації роботи Конференції з роззброєння і просування вперед процесу багатосторонніх переговорів з цієї проблеми.

Генасамблея є головним дорадчим органом ООН. Вона складається з представників всіх держав-членів, які мають по одному голосу. У 1946 році Генеральна Асамблея ООН нараховувала 51 держава, зараз - 192.

За 60 років роботи Асамблея значно розширила коло обговорюваних питань і тепер займається проблемами соціального та економічного розвитку, боротьбою з тероризмом, корупцією, незаконним обігом наркотиків, поширенням ВІЛ / СНІД, захистом жінок і дітей, просуванням основних принципів демократії.

Рішення Генасамблеї ООН щодо важливих питань, таких як проблеми миру і безпеки, прийом нових членів, вимагають більшості в дві третини голосів. Рішення з інших питань приймаються простою більшістю.

Інтенсивний період роботи чергових сесій Асамблеї припадає на вересень-грудень кожного року, але вона може збиратися і в інший час за необхідності.

Читайте також:

Янукович виступить на Генасамблеї ООН

Генасамблея ООН закріпила право людини на чисту воду

ПАРЄ закликала Європу об'єднатися у боротьбі з наслідками економічної кризи

ООН засудила героїзацію нацизму та знесення пам'ятників радянським воїнам

ВідеоУ Нью-Йорку розпочала роботу 65-а сесія Генеральної Асамблеї ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: