У Росії хочуть ввести податок на повітря

Атмосферне повітря можуть прирівняти до природних ресурсів, таких як вода і корисні копалини.

 Держдума Росії незабаром може розглянути законопроект, згідно з яким атмосферне повітря прирівнюється до природних ресурсів, таких як вода і корисні копалини, а за його використання промисловими підприємствами у технологічних процесах повинна стягуватися плата.

Проект відповідного закону був внесений у нижню палату російського парламенту Липецькою обласною радою депутатів, він направлений на розгляд думського комітету з природних ресурсів, природокористування та екології.

Законопроектом пропонується внести до другої частини Податкового кодексу поправки, що передбачають плату за споживання атмосферного повітря юридичними особами для виробничих потреб, а також за видачу дозволу на це.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що російське природоохоронне законодавство детально регламентує порядок використання компонентів природного середовища. Проте "відзначається відсутність єдиного правового підходу і пробіл законодавства в частині споживання атмосферного повітря як компонента природного середовища".

"Разом з тим атмосферне повітря - життєво важливий компонент навколишнього середовища - інтенсивно експлуатується в процесі господарської діяльності. Атмосферне повітря необхідне для спалювання твердого, рідкого та газового палива в будь-яких технологічних процесах. Утворені при цьому викиди парникових газів відіграють провідну роль у формуванні сукупного викиду парникових газів в РФ ", - йдеться в записці.

Липецькі депутати нагадують, що Кіотський протокол зобов'язує Росію обмежувати і скорочувати викиди парникових газів, зокрема, шляхом сприяння лісовідновлення, впровадження екотехнологій. Прийняття законопроекту, на їхню думку, створить економічні умови для вдосконалення технологічних процесів та зниження викидів парникових газів.

Читайте також:

Влада Німеччини ввела "податок на задоволення"

В Україні шукають 300 млн євро за продане владою повітря

Вчені розробили нову технологію отримання електрики з повітря

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: