У Швейцарії заборонили будувати мінарети

Однак "мусульмани можуть, як і до цього, продовжувати сповідувати свою релігію, в індивідуальному порядку або спільно".

Мінарети
Вести.ру
У Швейцарії заборонили будувати мінарети
Будівництво мінаретів "відтепер заборонено в Швейцарії", однак "мусульмани можуть, як і до цього, продовжувати сповідувати свою релігію, в індивідуальному порядку або спільно". Таким чином Федеральна рада (уряд) Швейцарії відреагувала на підсумки загальнонаціонального референдуму, що відбувся напередодні в країні, в ході якого 57,5% громадян європейської країни погодилися з ініціативою ультраправої Швейцарської народної партії (ШНП). Вона пропонувала перешкодити "поступовій ісламізації країни" і для цього - конституційно заборонити зведення нових веж, з яких віруючі, які сповідують іслам, призиваються на молитву.

42,5% швейцарців не підтримали ініціативу ШНП. В цілому проти будівництва мінаретів виступили жителі 22 кантонів (з 26). Явка склала 53,4%.

Для глави федерального департаменту юстиції і поліції (міністра) Евелін Відмер-Шлумпф підсумки референдуму - свідоцтво "страхів, що існують у суспільстві перед ісламськими екстремістськими рухами". Вона зауважила, що подібні страхи держава повинна сприймати всерйоз, визнавши в той же час, що заборона зведення нових мінаретів "не є адекватним засобом для боротьби з радикальними ісламістами".

"Залишилося дізнатися, які наслідки може мати прийняття такого заходу", - говорить Відмер-Шлумпф. Експерти побоюються, що поправка до конституції - вона набуде чинності автоматично і не потребує прийняття спеціального закону - може стати предметом розгляду в Європейському суді з прав людини в Страсбурзі, тому що суперечить Європейській конвенції про захист прав людини і міжнародного Пакту про громадянські і політичні права . Деякі аналітики передбачають і бойкот швейцарським товарів у мусульманських країнах. "Втрати можуть скласти мільярди франків", - не сумнівається Жак Нейрінк з Демократично-християнської партії Швейцарії.

Президент швейцарської Партії зелених Улі Лоенбергер вже назвав результати референдуму антиконституційними і сказав, що партія "розглядає можливість" звернутися до Страсбурзького суду.

Політолог Ахмет Бенані в інтерв'ю телеканалу "ТСР" з гіркотою зауважив, що "з сьогоднішнього дня Швейцарія виключена зі списку цивілізованих країн". Своє розчарування висловив і посол у Женеві Організації Ісламська конференція Бабакар Ба. "Ми очікували масового заперечення (запропонованої ініціативи)", - зізнався він, зауваживши, що подібне рішення населення може сильно зіпсувати імідж Швейцарії в мусульманських країнах.

Віце-президента ШНП Івана Перрін подібні складнощі не лякають. "Погіршення настроїв у мусульманських країнах можливо, але нашим підприємствам нічого боятися, якщо вони будуть продовжувати виробляти якісні товари", - заявив він в ефірі місцевої радіостанції.

Результати референдуму, тим часом, виявилися несподіваними для експертів. Проведені в його напередодні опитування громадської думки говорили про зворотне - 53% швейцарців не мають наміру вносити зміни в 72-ту статтю конституції, що стосується відносин між членами різних релігійних громад. За заборону виступали всього 37% респондентів.

У Швейцарії з населенням в 7 мільйонів чоловік налічується 400 тис. мусульман, з яких 50 тис. - практикуючі. На території країни діють близько 170 мечетей, проте всього в чотирьох з них є мінарети.

Швейцарія - держава, що проводить найбільше референдумів у світі. З 1848 року, коли тут пройшов перший загальнонаціональний референдум, до подібної форми прямої демократії вдавалися більше 500 разів. Паралельно сьогодні більшість швейцарців (68%) відкинули ініціативу антимілітаристського руху "Швейцарія без зброї", який пропонував заборонити державний експорт озброєнь.

Читайте також:

Швейцарці проголосували проти будівництва мінаретів

Іранська влада відібрала у правозахисниці Нобелівську премію

Жінкам Кувейту дозволили отримувати паспорт без згоди чоловіка

Військовий психіатр в Техасі розстріляв солдатів з криками "Аллах Акбар!"

ВідеоУ Швейцарії заборонили будувати мінарети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: