У Таджикистані демонтували найбільший пам'ятник Леніну в Центральній Азії

У Таджикистані демонтували один з найбільших пам’ятників Леніну на території Центральної Азії.

У таджицькому місті Худжанд демонтували один з найбільших пам'ятників Володимиру Леніну в регіоні, який водночас там був фактично останнім символом радянської влади.

Демонтаж пам’ятника провели вночі з підвищененими заходами безпеки.

Пам'ятник був встановлений до 50-річчя утворення Таджицької Радянської республіки і вдало виглядав на фоні білосніжних гірських піків. Він був включений в обов'язкову програму відвідування туристів, тому біля підніжжя статуї завжди лежали живі квіти.

Як повідомив міської мерії, у рішенні влади немає ніякого політичного підґрунтя, просто "головний символ радянської епохи отримає постійну прописку у міському парку культури і відпочинку поруч з іншими пам'ятниками тоталітаризму", а його місце займе пам'ятник Ісмоїлу Сомоні - засновнику першої держави таджиків.

Після розпаду СРСР таджицька влада позбулися майже усіх символів радянської епохи, в тому числі і пам'ятників Леніну, які стояли на центральних площах усіх міст.

У 1991 році місто Ленінабад отримало назву Худжанд, зникли райони Радянський і Московський, а також змінили назви вулиці, що носили імена радянських воєначальників та російських вчених.

Читайте також:

Дідом Леніна виявився єврей із Житомира

У Чернігові знищили пам'ятник Леніну, якого назвали "Януковичем"

На Сумщині пам'ятник Леніну обезголовили та вимазали фекаліями

На Полтавщині пам'ятник Леніну поклали на лопатки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: