У Януковича хочуть знову змінити Конституцію

Головним завданням новоствореної Януковичем комісії з питань зміцнення демократії є адаптація українського законодавства до європейського та проведення конституційної реформи.

Комісія з питань зміцнення демократії і утвердження верховенства права опікуватиметься конституційною реформою.

Про це заявив глава комісії, створеної президентом Віктором Януковичем, "регіонал" Сергій Головатий в інтервью "КоммерсантЪ-Украина"

"У нас буде декілька тактичних напрямів роботи. Перше - виконання Україною зобов'язань перед Радою Європи...Друге - потрібно "підчистити" наше законодавство відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Третій напрям - конституційна реформа", - сказав він.

Стратегічним же завданням комісії Головатий назвав адаптацію українського законодавства до європейського.

"Ми обов'язково будемо залучені до напрацювання конституційних змін в тій частині, де є невідповідність чинної Конституції Копенгагенським критеріям і європейським стандартам", - заявив Головатий.

За його словами, "перш за все мова йде про розділи, що стосуються судової влади і прокуратури".

Конституції 1996 року функції прокуратури були приведені у відповідність з європейськими стандартами, але на практиці цього немає - до цих пір діють перехідні положення. Але це абсурд, коли перехідний період триває 15 років", - сказав "регіонал".

Говорячи про першочергові питання для комісії, Головатий зазначив, що найближчим часом буде розглянуто закон про судоустрій, статус суддів та про мирні зібрання громадян.

"Щодо них Венеціанська комісія висловила надзвичайно багато критичних зауважень. Наше завдання - обробити її рекомендації та привести наше законодавство у відповідність з ними", - додав він.

Як повідомлялося раніше, президент Віктор Янукович створив комісію зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права.

Нагадаємо, що Конституційний суд 1 жовтня скасував політреформу та повернув президенту Віктору Януковичу повноваження, якими володів Леонід Кучма.

Читайте також:

ПР: Людей не цікавить конституційна реформа, їм потрібна зарплата

Політреформу-2004 скасовано: Януковичу повернули повноваження Кучми

Янукович створив комісію зі зміцнення демократії

Герман про вибори: в Україні демократія "з особливостями"

Янукович визнав, що вибори пройшли з недоліками

Євросоюз стурбований порушеннями на виборах в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: