У Єгипті за шлюб з ізраїльтянкою будуть позбавляти громадянства

Закон вимагає позбавляти громадянства тих, хто одружився з ізраїльтянкою, що служили в армії, або дотримується ідеології сіонізму.

Верховний суд Каїру ухвалив, що уряд країни повинен приймати рішення, чи позбавляти громадянства чоловіка, одруженого з ізраїльтянкою, а також його дітей.

При цьому буде враховуватися, єврейського чи арабського походження жінка.

Апеляцію до суду подало Міністерство внутрішніх справ.

На даний момент у Єгипті близько 30 тисяч осіб одружених з ізраїльтянками.

Як повідомив юрист, що опонував у суді до представників міністерства внутрішніх справ: "Це рішення захистить молодь Єгипту і національну безпеку країни".

Закон вимагає позбавляти громадянства тих, хто одружився з ізраїльтянкою, що служили в армії, або дотримується ідеології сіонізму.

Єгипетський юрист і правозахисники Негад ель Бораі заявив, що здивований рішенням суду, додавши, що уряд Єгипту веде дивну політику щодо Ізраїлю.

"Президент вітає ізраїльського главу країни з національними святами і одночасно з цим карає тих, хто вступає в будь-які відносини з ізраїльтянами", - заявив ель Бораі в інтерв'ю агентству Reuters.

Також ель Бораі додав, що єгипетський закон дозволяє позбавити людину громадянства тільки у випадку, якщо доведено, що вона шпигувала проти своєї країни, і це рішення суду має на увазі, що будь-хто, що одружився на ізраїльтянці, здійснив акт шпигунства

У 1979 році Єгипет підписав мирну угоду з Ізраїлем, ставши першою арабською країною, яка пішла на зближення з єврейською державою.

Проте, як зазначає джерело, це рішення може серйозно позначитися на відносинах Ізраїлю та Єгипту.

Антиізраїльські настрої дуже посилилися в країні у зв'язку з інцидентом з флотилією свободи, нагадаємо, в ніч на понеділок, 31 травня, в сектор Газа прямувала флотилія з шести суден, на борту яких перебувало близько 600 правозахисників і 10 тисяч тонн вантажу. Ізраїльський спецназ перехопив кораблі, при цьому зав'язалася бійка і стрілянина, що обернулася загибеллю дев'ятьох людей.

Читайте також:

В Португалії дозволять одностатеві шлюби

Шведів зобов'язали оплатити половину весілля принцеси

Таліби пригрозили Бельгії терактами за заборону паранджі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: