В Афганістані почали будувати нову столицю

За 15 років Афганістан отримає нову столицю - Новий Кабул, оскільки теперішня просто не вміщає усіх бажаючих там жити.

В Афганістані розпочалося будівництво нової столиці, так званого Нового Кабула. Місто має бути споруджене за 15 років на площі 740 квадратних кілометрів між кабульським аеропортом Хаджі-Раваш і аеродромом в Баграмі, де розташована військова база США.

Зараз у Кабулі проживають від 5 до 6 мільйонів людей, тоді як при будівництві основної інфраструктури місто планувалося з розрахунку на 750 тисяч осіб населення.

Вулицями Кабула пересуваються півтора мільйона автомобілів, у той час як для забезпечення нормального дорожнього руху кількість автомобілів в межах міста має не перевищувати 100 тисяч одиниць.

Містобудівний план Нового Кабула був схвалений афганським урядом ще в 2009 році. Зараз понвістю узгоджені плани будівництва двох перших районів міста майбутнього, зведення яких у термін до 21 березня 2013 обійдеться в 200 мільйонів доларів. Ці кошти раніше пообіцяла виділити Японія, яка сама наразі зіткнулася з наслідками стихійного лиха – схід Японії зруйнував землетрус і потужне цунамі.

Усього за 15 років в Новому Кабулі планується побудувати 3 млн об'єктів, у тому числі парки відпочинку та спортмайданчики, що дозволить забезпечити роботою приблизно 300 тисяч афганців, які будуть зайняті на будівництві.

Утім, на думку спостерігачів, плани будівництва нової афганської столиці, ймовірно, збудуться лише в тому випадку, якщо в країні залишаться на постійній основі американські війська, які сьогодні фактично забезпечують життєздатність кабульського режиму.

З часу усунення від влади режиму талібів в Афганістані пройшло вже майже 10 років, за ці роки там значно збільшилось виробництво наркотиків, країна досягла другого місця в світі за рівнем корупції, завдання створення боєздатної армії поки не вирішене, і країні постійно загрожують різноманітні теракти.

Читайте також:

Смертник підірвав людей в елітному супермаркеті Кабула

Афганістан закликав НАТО терміново залишити країну

2010 рік став найкривавішим для Афганістану за десятиліття

США направлять в Афганістан жіночі спецбригади "для підтримки солдатів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: