Вчені довели, що льодовиковий період не є причиною вимирання мамонтів

Причиною остаточного вимирання цього виду міг стати епідемічний спалах серед тварин.

 Зміна клімату не була причиною загибелі останньої групи шерстистих мамонтів, що жили на острові Врангеля в Північному Льодовитому океані, встановлено групою дослідників під керівництвом Андерса Ангербьома зі Стокгольмського університету. Відповідна стаття опублікована в біологічному науковому журналі Proceedings of the Royal Society.

Протягом льодовикового періоду острів Врангеля був з'єднаний з великою землею за допомогою льодового моста, який зник від 9 до 12 тисяч років тому. Площа острова Врангеля - близько 7600 квадратних кілометрів, що трохи менше, ніж Корсіка або Пуерто-Ріко.

Раніше передбачалося, що однією з причин вимирання мамонтів стала втрата ними генетичної розмаїтості внаслідок тісного інбридингу - постійного близькоспорідненого схрещування. Можливо, острів був просто занадто малий, щоб підтримувати існування популяції цих тварин.

Вчені піддали дослідженню фрагменти, виділені з кісток і бивнів останків тварин, залишки мітохондріальної ДНК, що передається нащадкам від матері.

Радіовуглецевий аналіз останків тварин показав, що, принаймні, кілька тварин ще жили на острові близько XVII століття до нашої ери.

Як з'ясувалося, рівень генетичного різноманіття серед мамонтів залишався відносно стабільним і навіть кілька підвищувався до того моменту, як мамонти остаточно зникли з лиця землі.

"Це доводить, що остаточне зникнення мамонтів було викликано чимось раптовим, а не поступовою зміною в навколишньому середовищі", - говориться в публікації.

За даними дослідження, причиною остаточного вимирання цього виду міг стати епідемічний спалах серед тварин або екстремальна погода, але не поступова зміна клімату.

Як показують результати археологічних розкопок, люди з'явилися на острові приблизно через сто років після того, як загинув останній мамонт. Це знімає провину за зникнення мамонтів з первісних людей. Втім, не виключено, що представники Homo sapiens з'являлися на острові і раніше, але про це просто не залишилося ніяких археологічних даних.

Читайте також:

Чоловік копаючи криницю, знайшов рештки мамонта

В Сумах водилися мамонти

Вчені знайшли бракуючу ланку в еволюції людини, яку шукали два століття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: