Влада Китаю для оцінки благополуччя громадян вигадала "Індекс щастя"

На думку влади, ефективність роботи чиновників слід визначати не за кількістю побудованих хмарочосів, а тим, чи щасливі люди під їх керуванням.

 Влада Китаю ухвалила рішення змінити критерій виміру благополуччя громадян країни та зробити акцент не на економічних показниках, а на рівні щастя жителів. Про це з повідомили британські ЗМІ з посиланням посиланням на неназваного китайського чиновника.

Минулої неділі, 27 лютого прем'єр Китаю Вень Цзябао висловив думку, що ефективність роботи чиновників слід визначати не за кількістю побудованих хмарочосів, а тим, чи щасливі люди під їх керуванням.

Зокрема, в одному з міст провінції Хенань, Піндіншань, місцева влада вже запровадила так званий "індекс щастя". За допомогою цього показника оцінюється робота чиновників за останні три роки. Індекс розраховують на основі 16 індикаторів, серед яких присутні як традиційні економічні показники, так і менш поширені.

"Індекс щастя" включає в себе наявний дохід, держвитрати на наукові дослідження, освіту, культуру, охорону здоров'я і спорт. Також при обчисленні індексу враховуються метраж житлової площі на людину, кількість лікарів на тисячу жителів, площа лісових насаджень, рівень енергоспоживання та відношення обсягу емісії вуглекислого газу до розміру ВВП.

Після аналізу індексу відмову у підвищенні по службових сходах вже отримали п'ятеро чиновників в адміністрації Піндіншань.

Як повідомляється, намір влади звернути увагу на рівень щастя свого населення було оприлюднено в умовах придушення спроб проведення акції протесту, учасники яких висловлюють невдоволення якістю життя в країні.

Заклики до проведення в Китаї маніфестацій публікуються в Інтернеті на тлі заворушень у країнах Близького Сходу і Магріба.

Читайте також:

За рік населення Китаю зросло на 6 мільйонів людей

У Китаї закликають до нової "жасминової революції"

WikiLeaks: дані про ВВП Китаю не справжні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: