Єдиний терорист, що вижив під час нападу на Мумбаї, засуджений до страти

22-річний пакистанець Аджмал Касаб - єдиний вижив з групи десяти бойовиків, які атакували Мумбаї готелі 26 листопада 2008. У результаті влаштованих ними терактів загинули 166 людей.

Індійський суд 6 травня засудив пакистанця Мухаммеда Аджмал Амір, який брав участь у нападі на діловий центр Індії Мумбаї в листопаді 2008 року, до смертної кари. Спеціальний суд Мумбаї визнав пакистанця винним у масових вбивствах, веденні військових дій проти Індії та зберіганні вибухівки.

22-річний пакистанець Аджмал Касаб - єдиний вижив з групи десяти бойовиків, які атакували Мумбаї готелі 26 листопада 2008. У результаті влаштованих ними терактів загинули 166 людей. Тоді в ході спецоперації індійських сил безпеки, що тривала більше двох діб, Касаб був поранений. 3 травня суд визнав його винним майже по всіх висунутих проти нього 86 пунктами звинувачення.

"Це не просто акт вбивства. Це була війна. Такого роду готування до злочину робили не звичайні злочинці, а ті, хто веде війну", - заявив раніше суддя на процесі як пояснення до рішення суду.

За даними звинувачення, підсудний і його спільник, ліквідований спецназівцями, вбили 58 і поранили більше 100 осіб під час нападу групи бойовиків на Мумбаї.

У той же час індійський суд виправдав двох індійців, які звинувачувалися в пособництві планам терористів.

Показовий процес над Касаб почався в березні 2009 року і завершився в рекордні терміни, що тривав трохи більше року. Щоб він не розтягнувся на роки, був сформований спеціальний суд. В ході процесу, який проходив майже без перерв, були опитані сотні свідків. 31 березня суд завершив слухання.

У Касаба ще буде можливість оскаржити вирок у Високому суді Бомбея і у Верховному суді Індії. Крім того, засуджений може звернутися до президента з проханням про помилування. На думку юристів, ці процедури можуть тривати кілька років.

Нагадаємо, протягом двох днів, з 26 по 28 листопада, група з 10 бойовиків тероризувала фінансову столицю Індії, влаштовуючи обстріл і захоплюючи громадські будівлі. Жертвами їх дій стали понад 160 людей, в тому числі велика кількість іноземців, близько тисячі отримали поранення. Всі бойовики, окрім одного - Касаба, були знищені індійськими силами безпеки.

Читайте також:

Обвинуваченого в терактах у Мумбаї визнали винним

Американець визнав провину у справі про теракти в Мумбаї

До різанини в Мумбаї причетні терористичні угруповання 7 країн

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: