"Антистрес"-плівка з пухирцями відзначила 50-річний ювілей

Повітряно-пухирчаста плівка, поп-ідол останніх 50-ти років, залишається популярною і по сьогодні.

У січні 2010 року виповнилося 50 років з початку масового виробництва повітряно-пухирчастої плівки. Мільйони людей "борються зі стресом", лопаючи бульбашки на її поверхні – у соціальних мережах зареєстровано сотні груп прихильників такого проводження часу.

Винахід з'явився у 1957 році, коли один нью-йоркський дизайнер звернувся до Марка Чаваннеса і Алфреда Філдінга з проханням вигадати новий вид шпалер. Ідея дизайнерові не сподобалася, і про винахід на певний час забули.

Одного разу Філдінг підлітав до аеропорту Ньюарка, і йому здалося, що пухнасті хмари наче пом'якшують посадку літака. Тоді йому і впало на думку використовувати пухирчасту плівку для упаковки. У січні 1960 року він і Чаваннес заснували невелику компанію Sealed Air і запатентували плівку під назвою Bubble Wrap.

Зараз прибуток компанії Sealed Air, яка працює в 52 країнах світу, перевищує 4 млрд доларів на рік. Щодня з'являються нові ідеї з приводу використання плівки.

Упаковка - це перше, але це ще і спальні мішки, і надувні матраци, і навіть парики. Крім того, плівка буквально стала частиною масової культури. З неї шиють одяг, створюють витвори сучасного мистецтва, знімають в епізодах кінофільмів. У смартфонах iPhone навіть з'явився спеціальний додаток, який дозволяє лопати бульбашки на екрані.

Читайте також:

Топ-20 цікавих фактів, які ви не знали минулого року

Відомий футуролог дав 25 прогнозів розвитку IT-технологій

Нові веб-камери Hewlett-Packard не бачать негрів

Пластикові іграшки сприяють росту цицьок у хлопчиків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: