Російський "Газпром" образив негрів

"Колосальний ляп" президента Росії Дмитра Мєдвєдєва: нову російсько-нігерійську газову компанію назвали "Nigaz".

Рішення назвати нове спільне російсько-нігерійське газове підприємство "Nigaz" викликало бурхливу реакцію у західної преси.

Британська газета The Guardian назвала це "колосальним ляпом", який увійде до "десятки" класичних прорахунків брендінга. Слово "Nigaz", яке читається як "нігери", в англомовних країнах, в тому числі і в Нігерії, зараховано до образливої лексики.

Про створення нової компанії оголосив президент Росії Дмитро Мєдвєдєв під час свого візиту до Африки. Як стало відомо, СП "Газпрому" і Нігерійської національної нафтової корпорації отримає назву "Nigaz" (Nigerian Gaz).

"Не зрозуміло, чому ніхто не вказав Мєдвєдєву на ляп. Одне з можливих пояснень - той факт, що образливе для афроамериканців слово і нині широко поширене в Росії", - пише The Guardian.

Блогери в Інтернеті також широко обговорюють цей випадок. Їхні оцінки варіюються від "невдалого брендінга" до "катастрофи". Більшість користувачів сервісу Twitter висміяли рішення "Газпрому" та запропонували найняти їм нову креативну команду. "Невже на переговорах не було нікого, хто б знав англійську", - іронізують блоггери.

"Ні, серйозно, російське-нігерійське підприємство називатиметься "Nigaz". Ніби і епік фейл, а ніби і футболки можна продавати I Hate Nigaz", - подібними коментарями рясніє Інтернет.

На думку західних журналістів, цей ляп затьмарив навіть історію з моделлю "Шевроле-Нова": у Південній Америці ця машина не мала попиту, оскільки по-іспанськи "No va" означає "не їде". Преса також пригадала інші епохальні провали: так, в Бразилії назва "Форд-Пінто" асоціюється з маленьким пенісом, а на Тайвані один зі слоганів "Пепсі" перевели як "Пепсі підніме ваших предків з могили".

Читайте також:

Чавес почав виробляти "ах...енные" мобілки

На курорті Мєдвєдєв сфотографувався з кримінальним авторитетом

Google поховав Дмитра Мєдвєдєва

В Росії іменем Путіна назвали ескімо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: