2011 буде оголошено роком вирішення проблем Чорнобиля

Янукович і генсек ООН домовилися, що у Києві відбудеться конференція по Чорнобилю під егідою ООН.

2011 рік буде оголошений в Україні роком вирішення проблем Чорнобиля.

Про це заявив президент України Віктор Янукович в інтерв'ю журналістам у Нью-Йорку 22 вересня після зустрічі з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном.

"Щойно закінчилася зустріч з генеральним секретарем ООН, і ми домовилися, що під егідою ООН буде в Києві проведена міжнародна конференція, присвячена 25-річчю проблем Чорнобильської катастрофи", - сказав він.

Зі слів Януковича, річниця Чорнобиля - це трагічна дата для України, і в державі зобов'язані не тільки підводити підсумки того, що сталося, але зробити все для того, щоб чорнобильська територія була безпечною.

"Ми зобов'язані зробити певні кроки зараз, і 2011 рік має бути присвячений вирішенню чорнобильських проблем в Україні. Ми будемо його оголошувати саме таким роком", - підкреслив президент України.

Нагадаємо, аварія на Чорнобильській станції сталася 26 квітня 1986 року. Вибухнув четвертий енергоблок станції. У результаті територія в радіусі 30 кілометрів зазнала радіоактивного зараження, від радіоактивного забруднення постраждали 19 російських регіонів з територією майже 60 тисяч квадратних кілометрів і з населенням 2,6 мільйона людей, 46,5 тисячі квадратних кілометрів території Білорусі (23% від загальної площі). Загальна площа радіаційного забруднення України становила 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях.

Робота станції була зупинена 5 грудня 2000 року.

Тим часом, Чорнобиль притягує до себе все більше туристів з усього світу. У 7 тис. мандрівників, які відвідали зону в 2009 році, цікавість виявилася сильнішою за страх радіації.

Іноземці, як і туристи-співвітчизники, поступово долаючи страх перед можливими залишками радіаційного зараження, почали відвідувати Чорнобиль ще з 1990-х років. У 2002-му вийшла доповідь ООН, згідно з якою у більшості місць зони відчуження відтепер можна було залишатися без особливої шкоди для організму.

Читайте також:

Рослини Чорнобиля створили собі "антирадіаційний щит"

У Чорнобилі будують новий саркофаг

У Чорнобилі збудують аналог "Пирогова"

Відео2011 буде оголошено роком вирішення проблем Чорнобиля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: