Амбіції України гальмують роботу європейського саміту

Робота над текстом підсумкової декларації другого саміту "Східного партнерства" досі триває через амбіції української та молдовської сторін.

Через амбіції молдавської та української сторін текст підсумкової декларації другого саміту "Східного партнерства" досі не готовий.

Робота над текстом підсумкової декларації другого саміту "Східного партнерства" триває. Про це напередодні відкриття Варшавської зустрічі у верхах повідомила голова представництва Європейського Союзу у Польщі Єва Синовець, пише "Дзеркало тижня".

"Перемовини з приводу деяких формулювань документа проходять досі, оскільки прагнення деяких країн-партнерів вельми амбітні, і їх представники готові боротися до останнього", — повідомила дипломат, уточнивши, що мова йде про спроби включити в декларацію посилання на 49-ту статтю Договору про ЄС, яка передбачає, що будь-яка демократична європейська держава має право подати заявку на членство в Євросоюзі.

Нагадаємо, що на згадці 49-ї статті в підсумковому документі саміту наполягають Україна і Молдова, чию позицію підтримує і головуюча в ЄС Польща. Польській стороні вдалося наполягти на тому, щоб у проекті документа партнери ЄС, що беруть участь в ініціативі "Східне партнерство" (Україна, Молдова, Білорусь, Грузія, Вірменія та Азербайджан), вперше були названі "східноєвропейськими країнами", що надалі відкриє для них можливості 49-ї статті договору про ЄС.

Синовець висловила надію на те, що в документі збережеться узгоджене у Брюсселі на рівні послів формулювання щодо України, зокрема, про те, що в України є всі шанси завершити перемовини щодо угоди про асоціацію з Євросоюзом до саміту Україна-ЄС, запланованому на 2 грудня. Дипломат також сподівається, що після парафування документу на саміті у грудні Україна і ЄС, завершивши протягом декількох місяців усі необхідні технічні процедури, зможуть підписати Угоду про асоціацію у 2012 році.

Синовець також повідомила, що існує велика ймовірність того, що на саміті у Варшаві буде оголошено про початок перемовин про створення зони вільної торгівлі з Молдовою і Грузією. У той же час вона нагадала, що ЄС виробив для цих країн певні критерії для початку перемовин, і в даний час йде оцінка прогресу в їх досягненні.

Як повідомлялось, "Східне партнерство" - ініціатива ЄС, почата в травні 2009 року і спрямована на посилення співпраці зі східними сусідами ЄС. До програми "Східне партнерство" спочатку було включено 6 країн-сусідів ЄС: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова і Україна, проте після останніх президентських виборів у Білорусі 19 грудня 2010 року і розгону мирної акції протесту в Мінську участь Білорусі у "Східному партнерстві" була фактично припинена.

Читайте також:

Європа дасть Україні майже півмільярда євро

Лукашенко заявив, що він "плювати хотів" на реакцію ЄС

Євросоюз натякнув, що Україні поки не треба заїкатися про членство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: