Через Україну возитимуть російські і словацькі ядерні вантажі

Росія, Словаччина і Україна домовилися про перевезення ядерних матеріалів. Транспортування відбуватиметься через українську територію.    

Росія і Словаччина перевозитимуть ядерні матеріали через територію України.

Відповідну угоду між трьома країнами було підписано в Братиславі, повідомила прес-служба держкорпорації "Росатом".

Підписи під документом поставили заступник генерального директора "Росатома" Микола Спаський, голова Державного комітету ядерного регулювання України Олена Миколайчук і статс-секретар Міністерства економіки і будівництва Словаччини Мартін Хрєн.

Як йдеться в повідомленні держкорпорації, завдяки угоді створюється міжнародно-правова база для здійснення перевезень ядерних матеріалів між РФ і Словаччиною через територію України.

Зокрема, закладена правова основа для продовження безперебійних постачань російською компанією ВАТ "ТВЕЛ" ядерного палива для енергоблоків АЕС Словаччини вже діючих і нових.

"Підписаний документ повністю враховує міжнародні договори і національні законодавства трьох держав в галузі перевезення ядерних матеріалів, а також відповідні директиви Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ)", - відзначив "Росатом".

Угода розрахована на тривалу перспективу з урахуванням наявних довгострокових контрактів між російськими і словацькими компаніями.

Раніше Кабінет міністрів затвердив компанію ТВЕЛ (Росія) переможцем конкурсу з надання технологій для будівництва заводу з фабрикації ядерного палива в Україні.

Передбачається, що завод почне свою роботу з 2014 року.

Читайте також:

Німеччина віддасть США всі ядерні бомбардувальники

Янукович закликав держави-члени ООН брати приклад з України

Уряд дозволив росіянам будувати в Україні ядерний завод

У Британії загорівся завод з виробицтва ядерних боєголовок

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: