Чорне море біля берегів Одеси стає прісним

Біля одеського узбережжя зафіксовано значне зниження солоності Чорного моря: солоність води становить від 4 до 7 проміле при офіційно зафіксованій нормі 18-22 проміле.

Фахівці зафіксували значне зниження солоності Чорного моря біля одеського узбережжя. Про це під час прес-конференції повідомив директор Інституту біології південних морів Борис Александров.

Александров відзначив, що наразі солоність води становить від 4 до 7 проміле при офіційно зафіксованій нормі 18-22 проміле.

За його словами, надмірна кількість снігу, раннє настання весни, а також нещодавні дощі сприяли підвищенню рівня ґрунтових вод.

До того ж Одеса розташована на території водостоку Дніпра, Дністра та Дунаю, рівень води в яких також піднявся.

Як відомо, в Чорному морі солоність води на поверхні в середньому становить 18,5 г/л, біля узбережжя вона зазвичай дещо менша. Чорноморська вода в два рази менш солона, ніж вода в Світовому океані, де концентрація солей становить 35–36 г/л.

Нагадаємо, в результаті сильної зливи, яка накрила Одесу 29 травня, на станціях біологічного очищення стались аварії, які призвели до того, що десятки тонн фекальних мас з каналізації потрапили в море.

Читайте також:

Україна запропонувала створити консорціум із розробки шельфу Чорного моря

Археологи зібралися осушити частину Чорного моря

На одеському курорті нафтою забруднено три кілометри пляжів

Чорне море стало найбруднішим у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: