До ВР внесено закон про невизнання Голодомору геноцидом

Колишній регіонал Василь Кисельов вимагає скасувати законодавчо закріплену норму, що визнає Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу.

У Верховній раді зареєстровано законопроект, який скасовує визначення Голодомору 1932-33 років, як геноциду українського народу. Відповідний проект змін до закону "Про Голодомор 1932 - 1933 років в Україні" зареєстрував позафракційний депутат, колишній регіонал Василь Кисельов.

"Відповідно до першої статті цього закону, Голодомор 1932-1933 був визнаний геноцидом українського народу. Зазначений закон став компромісом політичних сил країни і не має правового обґрунтування", - йдеться у пояснювальній записці до документа.

"У квітні 2010 ПАРЄ розглянула безпрецедентну людську катастрофу в СРСР у 1932-1933 рр. У своїй резолюції ПАРЄ відзначила: "Існуючий у Радянському Союзі тоталітарний сталінський режим призвів до жахливих порушень прав людини, позбавивши при цьому мільйони людей їхнього права на життя", - зазначив депутат.

"У цій резолюції не міститься визначення Голодомору, як геноциду українців чи будь-якої іншої нації, що проживали на території колишнього СРСР", - наголосив Кисельов.

З огляду на це, він запропонував викласти статтю 1 закону про Голодомор в наступній редакції: "Голодомор 1932-1933 років в Україні є злочином тоталітарного режиму, трагедією українського народу".

Нагадаємо, у квітні Парламентська Асамблея Ради Європи відмовилася визнати Голодомор геноцидом українського народу. Європа, натомість, визнала сталінський режим винним "у масовому голоді в СРСР в 30-х роках ХХ століття". Серед постраждалих від голоду регіонів були названі також Білорусь, Казахстан, Молдова та Росія.

У той же час, в Україні Голодомор було визнано геноцидом у листопаді 2008 року, після ухвалення відповідного закону.

Читайте також:

Європа не визнала Голодомор геноцидом українців

Комуністи: Голодомору не було, це вигадки

ПР готова переглянути закон про Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: