Експерт: у 2060-му українська мова може померти

Фахівці занепокоєні звуженням функціонування української мови. Деякі дослідження передрікають, що за 50 років вона може стати "мертвою мовою".

Українське суспільство розділилося в питанні статусу російської і української мови. Ситуація з українською мовою викликає занепокоєння фахівців, які передрікають її вимирання з 2060 року, через брак носіїв.

Як розповіла директор громадської організації "Не будь байдужим", яка зокрема моніторить мовну ситуацію в українських містах, Оксана Левкова, останній час соціолінгвісти фіксують звуження функціонування мови, повідомляє Бі-Бі-Сі.

"Темпи русифікації настільки інтенсивні в результаті теперішньої політики Януковича-Табачника, що в дуже багатьох регіонах 50% громадян будуть говорити тільки російською. А це буде вже означати, що мова вмирає", - зазначила експерт.

Вона нагадала нещодавнє дослідження тижневика "Коментарі", в якому прогнозувалося, що українська мова може померти вже у 2060-му році.

Левкова пояснила, що є комплекс факторів, чому мешканці міст, зокрема, не переходять на українську – це історичні умови, економічні умови, урбанізація. "Річ у тім, що ми, на жаль, все ще маємо постколоніальну свідомість, і молодь її не позбувається чомусь", - додала вона.

Фахівець зацитувала дослідження Лариси Масенко: за один день активний молодий киянин розмовляє в середньому з 20-ма різними людьми. 10 із них говорять російською, 8 вважають себе двомовними, 2 людини говорять українською.

"А далі іде констатація того факту, що 10-х російськомовних киян 5 підтримали б перехід співрозмовника на українську, бо цілком прихильно ставляться до відродження української мови. Ще двом буде байдуже. А три поставляться негативно, бо є принциповими опонентами українізації", - зазначила вона.

"З двох україномовних киян тільки один перейшов би на російську, але не зробить цього лише тому, що до нього звернулися українською. Розумієте, на жаль, політкоректними і толерантними є україномовні українці і російськомовні українці, в яких здебільшого фіксуємо мовну стійкість. А російськомовні росіяни не переходять на українську. І все це в результаті дає нам - 80% населення України, які вважають себе українцями, не є україномовними", - констатувала Левкова.

Читайте також:

Нацтелерадіо урізало українську мову

У Києві дівчину відмовилися взяти на роботу через українську мову

Табачник розповів про переваги російської мови

ПР: п'ять років насильницької українізації призвели до неграмотності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: