Філарет: митрополит Володимир довів патріарха Кирила до інфаркту

Глава Української православної церкви Київського патріархату розповів, як Володимир та Кирило говорили про незалежність УПЦ Московського патріархату.

Головною метою приїздів патріарха московського і всієї Русі Кирила до України є обмеження або навіть ліквідація самостійності і незалежності Української православної церкви Московського патріархату.

Таку думку висловив глава Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет ЛігаБізнесІнформ, коментуючи вже четвертий цього року приїзд до України Кирила.

На думку Філарета, "Росія використовує церкву в політичних цілях". Оскільки коли патріарх Кирило приїжджає до України, він не стільки говорить про духовні цінності, скільки про "руський мир".

"Що таке руський мир? Це та ж Російська імперія в якомусь новому вигляді. Політика це чи ні? Звичайно, політика. Це використання церкви з наміром створити нову державу під керівництвом Москви", - каже Філарет.

Патріарх УПЦ КП не хоче стверджувати, що приїжджаючи до України Кирило не робить нічого духовного.

"Але при цьому головною метою його приїздів до України, як це зараз ясно видно, було обмежити або навіть ліквідувати самостійність і незалежність УПЦ МП в управлінні. Залишити назву, але щоб митрополит Володимир фактично незалежності не мав", - говорить глава УПЦ КП.

За його словами, на все це митрополит Володимир і УПЦ МП загалом реагують негативно.

"Доказом є той факт, що у нього, як повідомляють ЗМІ, після поїздки до України був інфаркт. Хоч там і говорили, що це вірус якийсь, а насправді - інфаркт. Чому? Та тому що між ним і єпископатом УПЦ МП, зокрема митрополитом Володимиром, розмови пішли небратські. У результаті патріарх Кирило захворів", - розповів Філарет.

Нагадаємо, нещодавно патріарх Філарет сказав, що на його думку на українську державність нападають через мову і церкву.

Після минулого візиту до України патріарх Кирило захворів. Офіційно у Московському патріархаті казали, що у нього вірус. ЗМІ писали, що у Кирила стався інфаркт.

Читайте також:

Патріарха московського і всієї Русі Кирила зустріли в Луганську

У Луганську заборонили розгортати український прапор біля патріарха Кирила

Філарет: Наступ проти України йде через мову і церкву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: