Казахський бізнесмен Аблязов провернув аферу в Україні

Український "БТА Банк" виявився замішаним у скандалі з екс-міністром Казахстану Мухтаром Аблязовим, якого оголошено в міжнародний розшук.

Відомий казахський бізнесмен, колишній міністр та глава казахського "БТА банку" Мухтар Аблязов виявився шахраєм в особливо великих розмірах.

Наразі Аблязова влада Казахстану оголосила в міжнародний розшук. Цікаво, що в співпраці з аферистом підозрюють радника мера Києва Казбека Бектурсунова.

Крім того, остання афера шахрая була провернута в Україні: це був продаж 39,99% акцій "БТА Банк" (Україна) через підконтрольні офшори казахському "БТА Банку".

Утім, 2 лютого 2009 року "БТА Банк" (Казахстан) був націоналізований у зв'язку з грубим порушенням низки банківських нормативів і нездатністю сформувати резерви для покриття своїх зобов'язань перед вкладниками і кредиторами. Державний фонд "Самрук-казина" викупив 78,14% акцій банку, вливши в його капітал близько 2,09 млрд доларів.

Того ж дня голова Ради директорів "БТА Банку" Мухтар Аблязов і голова кредитного комітету Жаксилик Жарімбетов були звільнені зі своїх посад. Проте віддавати привласнені акції українського банку Аблязов не збирався.

3 квітня стало відомо про те, що Жарімбетов розірвав договір про покупку "БТА Банком" (Казахстан) 39,99% акцій ВАТ "БТА Банк" (Україна), не маючи на це права і схвалення даного рішення Радою директорів.

Історія "БТА банку" в Україні почалася в 2006 році, коли 9,95% акцій ВАТ "Українського кредитово-торгового банку" було куплено АТ "Туран Алем Секьюрітіс" (Казахстан).

З часом банк був перейменований у ВАТ "БТА Банк" (Україна). А в кінці грудня 2008 року 39,99% акцій українського банку низкою компаній було продано казахському БТА. Таким чином, центральний банк став володіти 49,99% своєї "дочки".

Тим часом на початку цього тижня виконуюча обов'язки голови правління українського "БТА Банку" Наталія Сергєєва, яку казахські правоохоронці безпосередньо пов'язують з Аблязовим, назвала безпідставними спекуляції про те, що український банк контролюється Мухтаром Аблязовим.

"У минулому пан Аблязов займав пост розділу наглядової ради українського банку. Пан Аблязов був членом наглядової ради банку і представляв казахський БТА, який володіє 9,9% акцій українського банку. Проте ще 15 квітня пан Аблязов вийшов зі складу наглядової ради українського БТА", - заявила Сергєєва.

Вона також підкреслила, що "БТА Банк" став об'єктом рейдерських атак з боку казахських державних структур, які супроводжуються кампанією, спрямованою на те, щоб очорнити репутацію "БТА Банку", пов'язавши його з політичними зачистками, які зараз відбуваються в Казахстані.

Зараз Генеральна прокуратура Казахстану порушила кримінальну справу щодо екс-голови Мухтара Аблязова і Жаксилик Жарімбетова, у зв'язку з чим вони були оголошені в міжнародний і міждержавний розшук.

На сьогоднішній день органами попереднього слідства заарештовані майно Аблязова та його довірених осіб, зокрема - 825 квартир в недобудованому житловому комплексі і 8 офісних приміщень в центрі Алмати, 25 автомобілів. Разом з цим органами прокуратури подано 19 позовів про стягнення на користь банку більше мільярда доларів і про повернення під заставу банку трьох літаків і низки земельних ділянок в Московській області.

Читайте також:

Радника Черновецького планують оголосити у міжнародний розшук

Українські хакери "обчистили" банк США на 415 тисяч доларів

Сергій Мавроді розкрив помилки Бернарда Медоффа

Справу афериста Флетчера передадуть до суду в жовтні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: