Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Настоятель храму Архістратига Божия Михаїла Київського спростував офіційну заяву УПЦ КП про підпал церкви невідомими зловмисниками.

Луганський храм Архістратига Божия Михаїла Київського патріархату ніхто не підпалював. Про це повідомив настоятель храму отець Василь, коментуючи офіційну заяву УПЦ КП про підпал церкви невідомими зловмисниками.

"Я бачив це повідомлення про пожежу, не розумію, звідки воно. У нас нічого не горіло. Усе ціле, - розповів отець Василь. - Мене в цей час, коли нібито сталася пожежа, в місті не було. Мені подзвонили і сказали - храм згорів. Я подзвонив своїм священикам, вони кажуть - у нас усе нормально, йде служба".

Храм Архістратига Божия Михаїла знаходиться на околиці Луганська, в селищі Мала Вергунка. У дворі приватного будинку встановлений вагончик, в якому проходять служби.

Нагадаємо, прес-служба УПЦ КП повідомляла про побиття сторожа храму і підпал самої будівлі з посиланням на владику Тихона - єпископа Луганського і Старобельского УПЦ КП. Сам Владика Тихон відмовився давати журналістам будь-які коментарі.

Прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря розповів, що довіряє інформації від владики Тихона. "Я опублікував цю новину із слів владики Тихона, і в мене немає можливості послати на місце когось, хто перевірив би її. Єпископ Тихон очолює єпархію, і якщо він заявляє про те, що сталося... Не усі люди підготовлені до того, щоб спілкуватися з журналістами", - зазначив Євстратій Зоря.

Проте на офіційному сайті УПЦ КП розміщено офіційне "Уточнення", в якому владика Тихон продовжує наполягати на тому, що пожежа в храмі мала місце.

"У зв'язку з тим, що земельна ділянка під храм мала підвищену вологість, на приватній складській території, що знаходиться поряд з місцем, на якому повинен будуватися храм, складувалася деревина для будівництва і почалося складання і нумерація елементів дерев'яної конструкції. Конструкція храму була виведена під купол і на землі почалося монтування конструкції куполу. Поруч знаходилися інші матеріали. Після завершення усіх підготовчих робіт планувалося цю конструкцію перенести на місце, підготовлене для храму. Але в ніч на 18 липня в результаті підпалу і конструкція храму і матеріали згоріли. За фактом події єпископ Тихон написав заяву в правоохоронні органи", - говориться в офіційному роз'ясненні УПЦ КП.

У свою чергу настоятель храму Архістратига Божия Михаїла батько Василь затверджує, що ніяких будівельних матеріалів на території храму не було.

"Пожежа, якщо і була, то сталася не тут, - говорить отець Василь. - Підказати де це було, я не можу. Усім будівництвами, усіма справами, пов'язаними з будматеріалами, усім займався тільки владика єпископ (Тихон – ред.)".

У Головному управлінні МНС України в Луганській області про пожежу або підпал храму УПЦ КП також нічого не знають. "До нас (МНС) по допомогу ніхто не звертався, викликів не надходило. У міліції про це також нічого не знають", - заявили в прес-службі ГУ МНС України в Луганській області. Рятувальники не знають навіть адреси, за якою нібито сталася пожежа.

У Луганську всього два храми Київського патріархату - але типових будівель немає, усі вони розміщені в пристосованих приміщеннях. Близько двох місяців тому в храмі УПЦ КП на вул. Урицького в Луганську була пожежа, яка виникла через несправність електропроводки в пристосованому приміщенні.

Читайте також:

На сході України палять церкви Київського патріархату

З Лаври хочуть зробити "Ватикан" для патріарха Кирила

Російська і Українська православні церкви розпочали діалог про об'єднання

Московський патріархат відмовився святкувати хрещення Русі з Філаретом

Залиште свій коментар

Вибір редакції