Литвин і Толстоухов видадуть свої книжки за рахунок бюджету

Звтерджено перелік книг, які будуть видані в рамках державного замовлення. Серед найдорожчих - книга міністра Толстоухова про Харцизьк та енциклопедія під редакцією Литвина.

Держкомітет телебачення й радіомовлення затвердив перелік книг, які будуть видані до кінця 2010 року в рамках державного замовлення (тобто, за кошти платників податків).

Серед найдорожчих опинилися твори, створені за участю спікера Володимира Литвина і міністра Кабінету міністрів Анатолія Толстоухова, пише "Комерсант-Україна" у статті "Литература государственного значения".

Так, випуск тому "Київ" 28-томної енциклопедії "Зведення пам'яток історії та культури України", головою редакційної ради якої є голова Верховної ради Володимир Литвин, обійдеться в 400 тисяч гривень бюджетних коштів (2 тисячі примірників).

Видання твору міністра Кабміну Анатолія Толстоухова "Харцизьк: час, події, люди" тиражем в тисячу примірників обійдеться у 350 тисяч грн.

Лідирує ж за розмірами фінансування фотопроект Євгена Дерлеменко "Парки Києва". Видання фотоальбому українською та англійською мовами тиражем в тисячу примірників обійдеться бюджету в 450 тисяч грн.

370 тисяч гривень буде витрачено на випуск двох тисячі примірників книги академіка Петра Толочка "Історія Україні 1800-1921 років".

На випуск 3 тисяч примірників збірки спогадів ветеранів Великої Вітчизняної війни "Ніхто не забутий, ніщо не забуте" планується витратити 352,8 тисяч грн.

Автори програми також мають намір перевидати твори Павла Тичини, Олеся Гончара, Ольги Кобилянської та ілюстроване видання "Кобзаря" Тараса Шевченка. На "Кобзаря" планується витратити 384,75 тисяч грн.

Загалом до повного переліку книг, видання яких буде профінансовано в рамках державної програми "Українська книга" на 2010 рік, увійдуть 117 видавничих проектів на суму 19,7 млн грн.

У перелік також увійшли 60 найменувань на суму 13,3 млн грн, підготовлених до випуску, але не виданих у 2009 році.

"Усього для розгляду було представлено видань на суму близько 300 млн грн. Але програмою "Українська книга" у 2010 році передбачено 33 млн грн", - розповів голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк. За його словами, бюджетні кошти, призначені для реалізації програми, будуть освоєні до кінця року.

Експертний відбір книг проводився колегією комітету, у складі якої працювали академіки, видавці, письменники і бібліотекарі. Як повідомили в департаменті видавничої справи та преси Держкомтелерадіо, для того щоб мати шанси бути виданої за кошти держбюджету, книга повинна була розкривати актуальну тему "в контексті сучасних проблем українського державотворення", а також "сприяти розвитку національної культури, зміцнення духовності та моралі українського народу".

На думку експертів, у масштабах країни цінність книги про Харцизьк авторства Анатолія Толстоухова вельми сумнівна. Водночас у списку видань, які публікуються за державні кошти, не виявилося представників українського літературного мейнстриму - Юрія Андруховича, Оксани Забужко, Сергія Жадана та інших. Винятком стала лауреат Шевченківської премії Марія Матіос, чиє "Вибране" видадуть накладом 2 тисяч примірників (205 тисяч грн).

Читайте також:

Литвин забере пенсії в мільйона пенсіонерів

Чиновники продовжують спустошувати бюджет: за ксерокс заплатили мільйон

Оксана Забужко: Янукович - це наш невивчений урок історії

Міносвіти змусило автора підручника з історії відбілити Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: