Лівійські повстанці арештували українських кухарів, назвавши їх снайперами

19 українців - кухарів та нафтовиків - були затримані озброєним загоном лівійських повстанців. Більшість затриманих - жінки та люди похилого віку.

Лівійські повстанці затримали 19 українських кухарів і нафтовиків через непідтверджені відомості, що це військові найманці полковника Муаммара Каддафі.

"Як ми можемо бути снайперами?! Затримані або занадто старі, або жінки", - розповів Associated Press кухар Максим Шадра, якого заарештували на базі, де жили нафтовики.

Керівник групи повстанців, які затримали українців, погодився, що в нього немає доказів, що ці люди - військові, але зауважив, що відпускати їх було б ризиковано.

Раніше повстанці оголошували, що під час боїв за Тріполі захопили в полон 15 українських снайперів. У МЗС тоді заявили, що не мають даних, які б підтверджували цю інформацію.

Водночас відомо, що в Лівії працювало багато українців. Зокрема, українками були кілька особистих медсестер лівійського лідера.

Зараз же більшість іноземців, які перебувають в Лівії, потрапляють під підозру повстанців як "службовці армії Каддафі". Через це багато чорношкірих бояться виходити зі своїх будинків, щоб не потрапити під арешт.

Зупинити незаконні арешти і розправи Національну перехідну раду вже закликали правозахисники, у тому числі організація Human Rights Watch.

Читайте також:

Колишня медсестра Каддафі: в Україні жити гірше, ніж у Лівії

Жертвами війни в Лівії стали більше 50 тисяч людей

Україна визнала нову владу в Лівії

Повстанці в Лівії влаштували етнічні чистки, масово знищуючи негрів

ВідеоУкраїнці в полоні у лівійських повстанців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: