Львівський ректор заявив, що СБУ намагалася його завербувати

В СБУ запевняють, що просто попередили ректора про наслідки участі студентів у політичних акціях.

Борис Гудзяк
Wikipedia
Борис Гудзяк
Ректор Українського католицького університету (УКУ) у Львові Борис Гудзяк заявив про спроби працівників Служби безпеки України "схилити його до співпраці". Він вважає, що це методи роботи тоталітарного минулого.

У своєму зверненні, опублікованому на сайті британського журналу The Economist, ректор УКУ розповідає про зустріч з працівником СБУ, який повідомив, що адміністрація університету повинна інформувати студентів про відповідальність за протиправну діяльність під час акцій протесту.

Гудзяк відмічає, що йому запропонували підписати відповідний лист про те, що адміністрацію попередили про відповідальність. Такий лист ректор розцінює як згода на співпрацю, або простіше - вербування.

Він не виключає використання листа в майбутньому як інструменту впливу на університет з метою приборкання будь-яких студентських протестів, або ж для підривання репутації учбового закладу.

Ректор заявив, що у вищу освіту повертається страх і пристосовництво, а на УКУ можливий тиск в наступні місяці. "Такі дії спецслужб мають на меті обмежити громадянську свободу, демократію і людську гідність", - вважає він.

Гудзяк також завірив, що його телефон прослуховують і він може це довести. За його словами, такі методи застосовували за часів КДБ для вербування агентів, але не зустрічалися в католицькому університеті за часів незалежної України.

У свою чергу, спікер СБУ Марина Остапенко підтвердила факт зустрічі працівника СБУ з ректором УКУ. Зустріч відбувалася у рамках чинного законодавства з метою попередження порушення закону, заявила Остапенко.

"Ректорові були роз'яснені норми законодавства. Зокрема, що залучення студентів до протиправної діяльності, в можливі масові безлади - є неправомірним. Усе було згідно з нормами закону", - відмітила вона.

Тим часом, як стало відомо "Радіо Свобода" з інформованих джерел, на відміну від Гудзяка, більшість ректорів львівських виший підписали іменні листи СБУ.

Читайте також:

Найбільший гравець фондового ринку став штатним радником глави СБУ

Іноземні шпигуни вербували українців, погрожуючи заразити СНІДом

МЗС: російський флот у Криму не загрожує суверенітету України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: